Webnoviny - Kultúra

Richard Müller sa chystá na Potichu Tour 2 v Tatrách

Spevák Richard Müller sa v týchto dňoch pripravuje na jesenné koncertné turné Potichu Tour 2 v hoteli Hubert v Gerlachove pod Vysokými Tatrami. „Robíme všetko preto, aby to bolo tak úspešné, ako bolo vlani prvé turné. Pribudli staronové pesničky, nov

O konkrétnych pesničkách, ktoré bude hrať na turné, spevák nechcel hovoriť. Naznačil však, že zloženie skladieb na Slovensku a v Čechách môže byť odlišné. Veľkú odozvu na letných festivaloch na Slovensku mala napríklad pesnička Cigaretka na 2 ťahy. „Kdekoľvek sme to hrali, všade bola obrovská reakcia, napriek tomu, že české publikum tú skladbu veľmi nepozná. Nie je to v mnohých prípadoch, ale ten výber sa relatívne odlišuje Česko od Slovenska,“ uviedol Müller. Pre speváka je podstatné to, aby sa tešil on a chlapci takisto, z každej pesničky, ktorú hrajú. Osobne sa snaží každý koncert odohrať „na doraz“.

Výber miesta skúšok na koncertné turné nebola podľa speváka náhoda. „Skúšanie 300 kilometrov od Bratislavy má svoj zmysel, lebo v tej Bratislave by stále niekto mal nejaké vybavovacie problémy. Tu je to natoľko sústredené a aj ľudsky sa to krásne prepája,“ povedal Müller.

Na vychádzku do Tatier si Richard Müller zatiaľ čas nenašiel. „Nekonečným spôsobom milujem tie hory. Mne zrazu začne viac srdce búchať, keď toto vidím, a keď sú odhalené, a keď sa na to dá pozerať. Bohužiaľ, horolezec nie som a asi už nebudem,“ uviedol Müller. Vysoké Tatry sú podľa speváka jedna z najkrajších vecí, okrem žien, ktoré na Slovensku máme. Tatry však zatiaľ neboli pre neho inšpiráciou pre pieseň. „Ja mám poväčšine smutné pesničky,“ povedal Müller.

Čoskoro sa na pultoch predajní objaví komplexná diskografia Richarda Müllera pod názvom „Všetko“. Box bude obsahovať 25 platní s vydanými i nevydanými pesničkami. Záujemcovia v škatuli, ako to nazval spevák, nájdu kompletný Banket, kompletné sólové platne ako aj dva výberové disky s pesničkami, ktoré nevyšli na žiadnej platni. „Bolo to relatívne veľmi náročné, lebo ja nie som archívny typ,“ uviedol Müller. Súčasne s touto „škatuľou“ vychádza aj knižka, kde Richard Müller približuje aj okolnosti vzniku jednotlivých platní či rôzne príbehy a historky z ich prípravy. Podľa samotného Müller ide o reprezentatívny kúsok, ktorý bude v predaji od polovice septembra. „Mňa najmä teší jedna vec, neskromne, že nie je žiaden album a v podstate žiadna skladba, za ktorú by som sa musel hanbiť a spätne to nejako vysvetľovať. To je strašne príjemný pocit,“ povedal Müller.

Okrem vydania kompletnej diskografie „Všetko“ pripravuje Richard Müller aj riadny nový album. „Chcel som dokázať sám sebe i publiku, že nebudem vydávať už len výbery, ale chcem vydať regulárny album a ten je už takmer hotový. Prezradím len to, že ľudia budú veľmi prekvapení s kým to robím, a kto je producentom albumu,“ uviedol Müller. Nový album je podľa neho iný ako predchádzajúce. Vyjsť by mal 11. novembra. Názov zatiaľ nový album nemá.

zdroj: webnoviny

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie