Správy

RoadTrip SK 2019 Úradu vlády SR aj v popradskej škole

Svidník, Giraltovce, Krompachy a Spišská Nová Ves - v týchto mestách, v ich stredných školách, už Úrad vlády SR zorganizoval súťaž pre študentov tretích ročníkov - RoadTrip SK 2019. Na rade je aj Poprad.

Ilustračný obrázok k článku RoadTrip SK 2019 Úradu vlády SR aj v popradskej škole
Zdroj: TASR

Už tento týždeň navštívia zamestnanci Úradu vlády SR spolu so zaujímavými hosťami – napríklad hlavným aktérom predchádzajúcej eurofondovej kampane, hercom Matúšom Kvietikom – aj ďalšie školy: v utorok 22.10.2019 sú v Michalovciach a Humennom a v stredu 23.10.2019 v Kež­marku a Poprade.

Okrem prezentácie obsahujúcej príklady dobrej praxe v čerpaní eurofondov najmä v konkrétnom regióne, sa študenti budú mať možnosť oboznámiť s princípmi čerpania fondov, s operačnými programami a podobne. Súčasťou podujatia je aj súťaž – a už teraz sme zvedaví, ako študenti uspejú v krátkom vedomostnom teste.

Študentov v doterajších diskusiách najviac zaujímalo fungovanie Európskej únie, jej orgánov, parlamentu a podobne. Okrem toho, že preukázali dobré znalosti o tom, čo sa v ich regióne či meste podarilo za eurofondy vybudovať a zmeniť, často boli aj milo prekvapení pri zmienke o tých najvýznamnejších eurofondových investíciách.

Úrad vlády SR pripravil na jeseň súťaž pre študentov tretích ročníkov stredných škôl RoadTrip SK 2019 ako realizátor komunikačných a informačných aktivít o čerpaní štrukturálnych fondov. Jej cieľom je priblížiť mladým ľuďom problematiku financovania rozličných projektov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v navštívenom regióne. RoadTrip SK2019 sa na jeseň 2019 uskutoční celkovo na 12 školách vo Svidníku, Giraltovciach, Spišskej Novej Vsi, Krompachoch, Poprade, Michalovciach, Humennom , Kežmarku, Rožňave a Veľkom Krtíši.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM