Krimi

Rodičia sa nevedeli spojiť s mladým turistom: Pátrala po ňom aj Horská záchranná služba

Na 20-ročného turistu čakali rodičia, no spojiť sa im s ním nepodarilo. Zalarmovali preto Horskú záchrannú službu.

Ilustračný obrázok k článku Rodičia sa nevedeli spojiť s mladým turistom: Pátrala po ňom aj Horská záchranná služba
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

V stredu 9. decembra v podvečerných hodinách museli do akcie vyraziť aj príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS). O pomoc ich požiadala matka 20-ročného mladíka, ktorý sa od rána nevrátil z túry vo Vysokých Tatrách.

„Turista spoločne so svojím kamarátom odišli do sedla Váha, kde sa však rozdelili. Nezvestný turista začal zostupovať samostatne, ale na Štrbské pleso, kde ho čakali rodičia, neprišiel. Posledný telefonický kontakt s ním mali rodičia o 14:50, kedy im oznámil, že je pod Žabími plesami. Odvtedy nebolo možné spojiť sa s ním telefonicky," informuje Horská záchranná služba na sociálnej sieti.

Do terénu tak vyrazili záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry. Prešli k Majláthovej chate a k Horskému hotelu Popradské pleso. Nezvestný mladík tam však nebol.

„V pátraní ďalej pokračovali Mengusovskou dolinou. Po hodine pátrania sa ozvala matka nezvestného, že syn je už doma, je v poriadku a vybil sa mu mobil. Záchranári sa následne vrátili na základňu do Starého Smokovca," dodáva HZS.

Horská záchranná služba po tomto prípade vyzvala návštevníkov horských oblastí, aby dodržiavali sezónnu uzáveru turistických chodníkov.

„V prípade, že do hôr odchádzajú dvaja turisti spoločne, odporúčame, aby sa nerozdeľovali. Dobre nabitý mobilný telefón je základným vybavením, preto najmä v zimnom období odporúčame pred odchodom do hôr skontrolovať stav jeho batérie a dbať na jeho ochranu pred zimou v teréne," upozornili záchranári.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Záchranári z Vysokých Tatier hľadali nezvestného turistu Dňa 9. 12. 2020 v podvečerných hodinách požiadala Horskú...

Posted by Horská záchranná služba on Wednesday, December 9, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM