Samospráva

Rodičov v Poprade to zrejme nepoteší: Mesto zatvára škôlky okrem jedinej

Mesto Poprad zatvára materské školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti až do odvolania. Platí jedna výnimka.

Ilustračný obrázok k článku Rodičov v Poprade to zrejme nepoteší: Mesto zatvára škôlky okrem jedinej
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Od 4. januára materské školy pokračujú v aktuálnom režime, v ktorom sú buď uzatvorené alebo fungujú pre kritickú infraštruktúru či rodičov, ktorým vyplýva z povahy práce, že ju nemôžu vykonávať z domu. Pre základné a stredné školy pokračujú do 10. januára prázdniny,“ informuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Mesto Poprad zareagovalo na aktuálnu epidemiologickú situáciu takýmto vyhlásením.

„Mesto Poprad ako zriaďovateľ materských škôl od 7.januára 2021 zatvára svoje materské školy až do odvolania aj vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v meste,“ informuje Mesto Poprad na svojom oficiálnom webe.

Bude platiť len jedna výnimka. Materská škola Okružná ulica, ktorá je súčasťou ZŠ s MŠ Francisciho ulica, bude otvorená ale len pre kritickú infraštruktúru.

Pod kritickú infraštruktúru mesto zadefinovalo rodičov, ktorí sú v prvej línii. „Ide teda o zdravotníkov, pracovníkov v oblasti energetiky a podporných služieb, zamestnancov DSS, hasičov, policajtov, vojakov, cestárov, osoby zabezpečujúce odvoz odpadu a iní,“ konkretizuje samospráva na webe.

Zákonní zástupcovia z kritickej infraštruktúry, ktorí majú záujem o umiestnenie dieťaťa do materskej školy, sa podľa popradskej radnice majú nahlásiť svojej kmeňovej materskej škole do 6.januára 2021 do 12.00 hod. Kmeňová MŠ nahlási počty detí do 6.1.2021 do 15.00 vedeniu ZŠ s MŠ Francisciho ulica.

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie