Webnoviny - Rôzne

Rómovia prišli za poslancom a žiadali príspevok na klobásy

Podozrenie z možnej volebnej korupcie v Poprade už rieši polícia.

POPRAD 1. marca (WEBNOVINY) –** „Podal som trestné oznámenie na skupinu pre mňa neznámych Rómov, s tým, že mi núkali pomoc pri získavaní hlasov,“ **uviedol pre SITA kandidát na poslanca národnej rady za SDKÚ-DS Milan Baran. Trestné oznámenie podal na pracovisku Úradu boja proti korupcii v Poprade.

Prvý kontakt nadviazala skupina Rómov s Milanom Baranom pred niekoľkými dňami po jednom z predvolebných mítingov v Levoči s tým, „že by sa potrebovali so mnou porozprávať“.

Rómovia údajne boli zo Žehry a Jablonova. Tejto skupine Rómov navrhol, že sa môžu stretnúť v jeho kancelárii prednostu Obvodného úradu v Poprade. O pár dní sa asi piati Rómovia dostavili.

Milan Baran prijal len dvoch z nich. Na stretnutí „rozbalili“, že vedia zabezpečiť pomoc pri získavaní hlasov v oblastiach, odkiaľ pochádzajú. Baran im povedal, že takúto pomoc nepotrebuje. Oni mu však povedali, že sa ešte ozvú, „ale bude treba prispieť na klobásy pre Cigánov, tak to povedali,“ uviedol Baran.

Dvojica na záver stretnutia dokonca požadovala aj peniaze na benzín za to, že za ním prišli do Popradu. „To ma už úplne dorazilo, tak som ich poslal kade ľahšie,“ dodal Baran.

Prvá skúsenosť

Posledný kontakt s týmito ľuďmi mal Milan Baran v nedeľu večer, keď sa mu jeden z nich ozval s tým, či si celú záležitosť nerozmyslel. On mu odpovedal, že voľby si zabezpečuje sám a pomoc z ich strany nepotrebuje. Pre Milana Baran je to vôbec prvá skúsenosť s takouto ponukou.

S predvolebnými kampaňami má pritom Baran bohaté skúsenosti, keďže je už piate volebné obdobie poslancom Mestského zastupiteľstva v Poprade, druhé v zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja a asi trikrát kandidoval aj do Národnej rady SR.

Príspevok na klobásy

„Ani raz som sa s týmto ja osobne nestretol, hoci v médiách sa o tom písalo a hovorilo,“ povedal Baran. Zároveň priznáva, že sám bol zvedavý, ako takéto ponuky prebiehajú. „Bol som zvedavý, či povedia nejakú sumu, aké sú ceny,“ dodal Baran. Od neho však len požadovali príspevok na klobásy.

Trestné oznámenie sa rozhodol Baran podať po rozhovore s právnikom, aj vzhľadom na podobnú skúsenosť ďalšieho kandidáta v parlamentných voľbách za SaS v Poprade Branislava Šveca. Keďže už nejde o ojedinelý prípad, Baran si myslí, že by sa to dalo vyšetriť a dokázať.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM