Rozbehnutá Skalica nestačila na Poprad

HK Poprad – HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) Góly: 6. J. Brejčák, 24. Škovira, 34. Nagy, 44. Lundberg, 50. Suchý - 18. Gula, 50. Mikušovič. Rozhodovali: Lauff - Korba, Tornay, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Višňovský (Skalica) na 10 min. za

Skalica neprišla do Popradu len brániť a hrala od úvodu s domácimi vyrovnanú partiu. V 6. minúte sa kamzíci ujali vedenia po góle obrancu J. Brejčáka, ktorý nastúpil netradične na poste útočníka. Hostia však naďalej pokračovali v nastúpenom trende a Melicherčík musel riešiť viacero gólových pokusov. V 18. minúte bol však prikrátky na strelu Gulu, ktorý vyrovnal. V 24. minúte si Škovira nakorčuľoval do medzikružia a prepálil Lakosila – 2:0. Svojgólový rozdiel pre domácich zabezpečil v presilovke Nagy, keď strelou z prvej využil prihrávku Kloudu. S ľahkosťou hrajúci Popradčania si v úvode záverečnej časti dopriali aj štvrtý gól, keď kombinačnú akciu zakončil nestrážený Lundberg. Skaličania však napriek tomu nezložili zbrane a po dlhom obliehaní bránky sa podarilo znížiť Mikušovi. Hneď po ďalšom vhadzovaní však potiahol puk do pásma Suchý, vymenil si ho s Bartečkom a piatym gólom upokojil Popradčanov. Minútu pred koncom nepremenil hosťujúci Konečný trestné strieľanie, keď jeho ukážkový blafák skončil na žŕdke. Kamzíci predĺžili svoju sériu domácej neporaziteľnosti na 13 zápasov.