Aktualizované Správy

ROZRUCH pod Tatrami: Ľudí na popradskom letisku museli evakuovať!

Aktuálne stále kontrolujú celý areál letiska pod Tatrami. Okrem popradského letiska tento scenár prebiehal aj v Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku ROZRUCH pod Tatrami: Ľudí na popradskom letisku museli evakuovať!
Zdroj: Facebook.com/AirportPopradTatry

Pyrotechnická prehliadka na košickom letisku bola negatívna, nález bomby sa zatiaľ nepotvrdil ani na popradskom. Hrozba sa podľa informácií TASR mala týkať aj ďalších letísk na Slovensku.

Prevádzku letiska v Košiciach už obnovili. Pre TASR to potvrdila jeho hovorkyňa Lucia Kočišová s tým, že lety neboli narušené žiadnym spôsobom.

Výsledok prehliadky

„Po prijatí informácie od Policajného zboru (PZ) na oddelenie letovej prevádzky letiska Košice boli okamžite vykonané všetky potrebné úkony spojené so zaistením bezpečnosti zamestnancov letiska a spoločností pôsobiacich na letisku a cestujúcej verejnosti,“ uviedla.

Podľa jej slov evakuovali letiskový terminál.

Evakuovali 100 ľudí

Výsledok pyrotechnickej prehliadky budov letiska, priľahlých priestorov a parkovísk bol negatívny. Potvrdila tiež, že ranné pravidelné linky do Viedne, Varšavy a Prahy odleteli bez problémov ešte pred oznámením, že v priestoroch letiska môže byť umiestnená bomba.

Ako pre TASR uviedol Martin Švidroň z oddelenia marketingu Letiska Poprad-Tatry, evakuovať museli približne 100 ľudí. „Aktuálne stále kontrolujú celý náš areál, ktorého súčasťou sú prevádzkové budovy, riadiaca veža, budova všeobecného letectva, administratívna budova aj terminály. Nález bomby sa zatiaľ nepotvrdil,“ priblížil s tým, že k evakuácii pristúpili približne o 8.30 hod.

AKTUALIZÁCIA:

Bombu nakoniec na letisku v Poprade nenašli, uviedol to Martin Švidroň z oddelenia marketingu.

„Všetko skontrolovali a nič nenašli, takže pokračujeme v bežnej prevádzke a všetci zamestnanci sú už na svojich miestach,“ uviedol.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM