Martin Sýkora Rôzne

S 24-kou v obraze budete v obraze: Rudolf Kubus a lokálpartiotizmus

Rozhodli sme sa, že vám prinesieme zaujímavé rozhovory so zaujímavými ľuďmi nielen prostredníctvom textu a fotiek. Každé dva týždne uvidíte tématický rozhovor…

Ilustračný obrázok k článku S 24-kou v obraze budete v obraze: Rudolf Kubus a lokálpartiotizmus
2
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Nie sme celoslovenská štátna ani komerčná televízia. Sme portál pre ľudí a o ľuďoch. Aj preto sme sa rozhodli priniesť vám každé dva týždne živý rozhovor o témach a s názormi, o ktorých sa veľmi nehovorí. Náš seriál sa volá S 24-kou v obraze. Prvým hosťom sa stal režisér, herec a mestský poslanec Rudolf Kubus.

Sme Európania? Ako nám pomohlo otvorenie dverí do sveta? Nezabudli sme na to, kým a čím sme? Aj o tom sme sa porozprávali s Rudolfom Kubusom, ktorý svojimi názormi potvrdil svoj vysoko pozitívny vzťah k tomuto regiónu a k miestnym ľuďom.

„Dnes je cez európske špičky preverovaný globálny patriotizmus. Mám pocit, že je to trošku umelé. Napríklad ja som hrdý na svoju rodinu, na Stráže, kde som vyrastal, na Poprad, kde žijem. Som hrdý, že som Slovák, som hrdý, že som Slovan a že som v Európe,“ opísal rebríček Rudolf Kubus.

V rozhovore sme sa dotkli nielen patriotizmu a vzťahu k domovu, ale aj o spôsoboch, ako sa dajú rozvíjať. Každý vie, že sme v Európskej únii. Veľa z nás chodí za hranice pracovať a zarábať. Ale domov môže byť len jeden. „Mne vadí, že mladí utekajú do sveta so slovami "tu zdochol pes“. Máme to tu tak, ako sme si urobili," povedal Kubus, ktorý však zároveň vysvetlil, čo urobiť preto, aby to bolo inak.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM