Peter Handzuš Futbal

V prvú marcovú sobotu pokračovala Zimná liga Popradskej futsalovej ligy 21.-22. kolom.

Ilustračný obrázok k článku Senzácia v podaní FC Starí Juch sa nakoniec nekonala. Darebáci zvíťazili kontumačne nad FC Sobota

Hneď prvý zápas kola mohol priniesť prekvapenie. Sobotčania prišli len so čtyrmi hráčmi bez brankára a keby Starí Juch dokázal streliť do neustále opustenej brány hostí gól, mohli sa tešiť. Aj svoj druhý zápas s Lionmi rozbehli dobre. Polčas vyhrali 4–3 a keď pridali piaty gól, schyľovalo sa k senzácii ročníka. Záver však nezvládli a tak po sympatickom výkone predsa len prehrali.

Darebáci si dvomi výhrami, no najmä kontumáciou so Sobotou upevnili prvé miesto a odskočili práve od tohto súpera o 3 body.

Darilo sa družstvu Staropramen. Vyhrali s oboma susedmi z tabuľky. Práve s družstvom z hornej časti, Livers Pub si vymenili miesta. Zvyšok tabuľky ostalo bez zmien. Dvojičky z Darebákov – Marhefka, Mezey sú opäť spolu v tabuľke strelcov, keďže pivári mali voľno a Melicherčík si nemohol pripísať gól. Videli sme aj červenú kartu, ktorú dostal Ilavský Samuel z Livers Pub, po udelení druhej žltej v zápase.

Dodys Zubal

FC STARÍ JUCH – FC SOBOTA 1:3 (1:2)

góly: Pokorný 1 – Barabas 1, Beller 1, Štelbaský Mat. 1
brankári: Dziviak – Beller

Sobota nastúpila v oklieštenej zostave 4 aj z brankárom. Veľkú šancu na prvé body nevyužil Juch. Sobota si ustrážila víťazstvo aj napriek hendikepu.

NO LIMIT – VEĽKÁ 1984 4:5 (2:3)

góly: Greňa 2, Čulik 1, Vernarec 1 – Bednár 2, Kšendzakovič 2, Pavličko 1
brankári: Lazor – Smižanský

Z počiatku vyrovnaný zápas, kde prvý polčas si obe družstvá dávali veľký pozor na svojho súpera. Ak niekto dal gól, súper odpovedal vyrovnávajúcim. Ku koncu polčasu dali gól Veličania a hneď v druhom pridali ďalšie dva. Zdalo sa, že sa už nič vážnejšie nestane. No Limit sa nevzdával a tretím gólom sa vrátil do zápasu. Stiahli brankára z hry a snažili sa o kontaktný gól, ktorý sa im aj na koniec podaril dať. Veľká si z jasného zápasu sama urobila drámu, ktorá však na koniec vyšla v ich prospech a súperovi už nedovolila vyrovnať.

FC STARÍ JUCH – LION ŠATEX 5:8 (4:3)

góly: Pokorný 2, Vaško Š. ml. 2, Kováč 1 – Gabor 2, Mezovský 2, Vojčík S. 2, Vojčík R. 1, Kiška M. 1
brankári: Dziviak – …

Tento zápas mal mať jasný priebeh podľa tabuľky, no opak bol pravdou. Juch začal svižne, no napriek tomu inkasoval prvý, Nezložili zbrane, dokázali vyrovnať a ujať sa aj vedenia. Netrvalo dlho a Lion vyrovnal, no nepremieňal šance, čo Juch využil a ujal sa opäť vedenia. V druhom polčase hra mala úroveň z oboch strán. Južania dokonca vsietili ďalší gól a vyhrával už o dva. Črtala sa obrovská senzácia, ktorú však levi vďaka dvom gólom rýchlo zavrhol. Aj napriek tomu sa juch nevzdával a nebiť tyčky, mohol ísť opäť do vedenia. Z protiútoku inkasoval a tento gól ich schladil natoľko, že už nevedeli odpovedať na kombinácie súpera. Ten v závere zápasu pridal ďalšie góly a potvrdil víťazstvo.

FC SOBOTA – DAREBÁCI 0:5 kontumačne

Sobotčania na zápas neprišli, ten bol kontumovaný v ich neprospech.

NO LIMIT – ELRON TEAM 2:4 (2:1)

góly: Alexa 1, Vernarec 1 – Findura 2, Kačmarčik 1, Štrbka 1
brankári: Lazor – Remža
Ž.K: Lazor – Kaleta

Mladíci z No Limit šli od začiatku za víťazstvom v čom im nahrávala aj súperova lavička, kde nebol žiaden náhradník. Prvý polčas aj tomu nasvedčoval a vyhrali ho 2:1. V druhom hneď na začiatku Elron vyrovnal, čo No Limit rozladilo. Nevedeli si poradiť s koncovkou, naopak skúsení Elroňáci áno a tak sa tešili z víťazstva.

STAROPRAMEN – LIVERS PUB 3:2 (0:1)

góly: Ondrejka T. 2, Dučak 1 – Centko 1, Regitko 1
brankári: Varmus – Stankoven
Č.K: Ilavský S. /Livers Pub/

Opatrná hra oboch mužstiev naznačovala, že veľa gólov v tomto zápase nepadne, čo sa aj potvrdilo. Pozorne sa strážili a čo prešlo za obranu, spoľahlivo chytali brankári. Jedna akcia Livers nakoniec skončila gólom. V druhom polčase dvihli hlavu aj staropramenáci a dvoma gólmi sa ujali vedenia. Pridali aj tretí, no Livers sa nevzdával a znížil. O vyrovnanie sa pripravili Livers sami, keď úplne zbytočne ich hráč Ilavský S. najprv fauloval protihráča, kde rozhodca prižmúril obidva oči a ukázal mu len žltú kartu. Nepoučil sa, vzápätí opäť zbytočne fauloval, dostal druhú žltú – automaticky červenú kartu a tým zmaril snahu svojho mužstva o vyrovnanie.

VEĽKÁ 1984 – LION ŠATEX 2:2 (1:1)

góly: Kolmokov 1, Kšendzakovič 1 – Kiška M. 1, Vojčik S. 1
brankári: Smižanský – Hanišak
Ž.K: Gabor /Lion Šatex/

Tento duel bol najkvalitnejší v dnešnom dni. Od začiatku sa pustili do seba dva vyrovnané družstvá, ktoré presadzujú kombinačnú hru. Tá sa končila zväčša na brankároch, alebo zbytočne prekombinovaných akciách. Polčas skončil nerozhodne 1:1. V druhom to bol viac boj, ako hra. Všetkým bolo jasné, že ten, kto dá ďalší gól vyhrá. Podarilo sa to Lionom, ktorí sa ujali vedenia. Hneď z protiútoku ďalekou strelou Veličania odpovedali. Nakoniec sa obe družstvá rozišli spravodlivou remízou 2–2.

DAREBÁCI – LIVERS PUB 4:2 (3:1)

góly: Mezey 2, Slodičak 1, Marhefka 1 – Drevko 1, Pavličko 1
brankári: Solus – Stankoven

Oddýchnutí Darebáci nastúpili s chuťou a hneď sa to prejavilo na skóre, viedli už 3–0. Potom trošku poľavili a dovolili ešte do polčasu skorigovať skóre súperovi. V druhom polčase bola dlho hra vyrovnaná a šance sa striedali na oboch stranách. No Livers už nedokázal vyrovnať, aj keď sa dotiahol na jeden gól. Darebáci si to už ustrážili a pridali poisťovací gól.

ELRON TEAM – STAROPRAMEN 3:7 (1:3)

góly: Findura 1, Kaleta 1, Štrbka 1 – Ondrejka T. 4, Polak 1, Štefaňák 1, Duda 1
brankári: Remža – Varmus

Elroňáci opäť doplatili na málo hráčov, nemali nikoho na striedanie a tak ťažko odolávali hráčom Staropramenu, ktorí hrali s chuťou. Aj napriek nepriaznivému stavu sa Elron snažil kombinovať a ukázal niekoľko pekných akcií. Na Staropramen to však dnes nestačilo…