Poprad a Skalica sa aktuálne držia na posledných miestach extraligovej tabuľky. O barážové priečky zohrali duel na popradskom ľade. Ten lepšie začali hostia, zápas však bol vyrovnaný a po predĺžení napokon vyhrali domáci Kamzíci.

Ilustračný obrázok k článku Šesťbodový zápas o barážové priečky tabuľky: O výhre Popradčanov rozhodlo až predĺženie

Po nenápadnej akcii pretlačil puk za Kostúra spoza bránky Korýtko – 0:1. Obliehanie skalického brankára Ševelu pečatil vyrovnaním strelou z prvej Hvila. Poprad za necelú minútu výsledok otočil vo svoj prospech. Po peknej kombinačnej akcii sa v 15. minúte domácemu publiku strelecky predstavil navrátilec David Skokan. Podčiarknuť vedenie „kamzíkov“ mohol kapitán Kroták, jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Úvodné dejstvo sa napokon skončilo remízou. Tesne pred odchodom do šatní sa v presilovke presadil Sloboda.

Otvorená partia pokračovala i v druhej tretine. Skalica opäť udrela v početnej výhode, keď Brendl ukryl svoj zásah zápästím za brániaceho hráča – 2:3. Rovnovážny stav mohol zariadiť Skokan, jeho bekhend ale iba poskakoval po hornej žŕdke Ševelovej bránky. Skalica napokon tesné vedenie neudržala. V 39. minúte sa odrazil puk pred Richarda Rapáča, ktorý sa nepomýlil. Jeho gól musel po dlhej konzultácii potvrdiť až videorozhodca.

Tretia tretina veľa vzruchu na ľade nepriniesla. Rozhodnutie nepriniesla ani presilovka domácich 25 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby a zápas šiel do predĺženia. Rozhodla až pokračujúca presilovka Popradu. Krotákova prihrávka našla voľného Hvilu, ktorý sa po druhý raz v zápase nemýlil – 4:3.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Prvú tretinu sme boli lepší, druhá bola presným opakom. Po tretej tretine boli body spravodlivo rozdelené. Presilovky nám dnes nešli v riadnom hracom čase, ale nakoniec gól prišiel v pravej chvíli.“ Roman

Šimíček, tréner Skalice: „Z môjho pohľadu sa nám vstup do zápasu nevydaril. Aj keď sme dali gól, nemali sme dobrý pohyb. Príprava na zápas bola krátka, možno sa pod to podpísala dlhá cesta. V tretej tretine chlapci naplnili to, čo sme si povedali. V závere tretej tretiny sme sa dopustili faulov, čo nás napokon stálo body. Poprad v predĺžení využil ideálnu presilovku 4:3. K víťazstvu súperovi blahoželám.“

HK Poprad – HK 36 Skalica 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 15. Hvila (Kroták, Rusnák), 15. Skokan (B. Rapáč, R. Rapáč), 39. R. Rapáč (Paukovček), 61. Hvila (Kroták, Suchý) – 7. Korýtko (Brendl, Sloboda), 20. Sloboda (Jass, Brendl), 34. Brendl (Pašek, Ďurák).
Rozhodovali: Štefik – Jobbágy, Bogdaň,
vylúčení: 5:5,
presilovky: 0:2,
oslabenia: 0:0,