Peter Handzuš Rôzne

Silná búrka lámala stromy a voda zatopila niekoľko pivníc

V noci nadnes zasiahla podtatranskú oblasť silná búrka, ktorá vyvracala stromy a zaplavovala suterény rodinných domov. Operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Poprade Maroš Pisarčík pre TASR uviedol, že v noci zasahovali na desiatich mies

„Ešte stále sa pracuje na odstránení nalomeného stromu medzi Vernárom a Hranovnicou a momentálne čerpáme vodu aj zo zaplavených pivníc v Tatranskej Lomnici a Gánovciach,“ priblížil Pisarčík. Medzi Hranovnicou a Vernárom popadalo niekoľko stromov, cesta bola na niekoľko hodín uzavretá. Všetky stromy, okrem spomínaného nalomeného, ktorý ohrozuje vodičov, by už mali byť odstránené. Na niekoľko hodín bola neprejazdná aj cesta medzi Hranovnicou a Spišským Bystrím.

Zaplavené suterény rodinných domov boli v obciach Kišovce, Švábovce, ale aj v Tatranskej Lomnici a v Šuňave. Na sídlisku Juh v Poprade zaplavilo autá na parkovisku. Momentálne sa situácia v okrese Poprad upokojila.

V Kežmarskom okrese museli v noci nadnes zasahovať vo Veľkej Lomnici a Žakovciach, kde starostka vyhlásila aj 3. stupeň povodňovej aktivity a v Spišskej Belej, kde vytopilo liehovar a voda ohrozila aj rodinný dom. Vo všetkých prípadoch išlo podľa operačného dôstojníka Hasičského a záchranného zboru v Kežmarku Romana Hovaňáka o zatopenie suterénov rodinných domov.

Problémy robí aj Ľubický potok v Kežmarku, ktorý zatopil niekoľko rodinných domov v mestskej časti Trhovište. Hasiči tam doposiaľ nezasahovali, pretože najprv musí voda opadnúť. Potok sa nevybrežil a nebola nutná ani evakuácia ľudí.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM