Martin Sýkora Iné športy

Simply The Best 2016 išiel kvalitou opäť vyššie: Rozdávali sa aj peniaze

Stretnutia v ringu väčšinou aktérov bolia, ale hlavne lákajú divákov. V Poprade si na dobré zvykli, možno preto do arény neprišlo toľko ľudí, ako by organizátori chceli.

Ilustračný obrázok k článku Simply The Best 2016 išiel kvalitou opäť vyššie: Rozdávali sa aj peniaze
Foto: Peter Handzuš

Sobotný večer patril v popradskej aréne kickboxerom v K1 a fighterom v MMA. Diváci dostali 12 súbojov v peknom balení. Tri zápasy sa boxovali o prestížne opasky verzie WKN.

„Podujatie sme opäť posunuli o latku vyššie. Ďalej už pôjdeme asi len do vesmíru. Škoda, že neprišlo viac ľudí, bolo ich menej ako minulý rok. Zápasy boli super, všetko sme pripravili na maximum. Boli sme aj v priamom prenose na viacerých športových televíznych kanáloch. Čo viac ešte môžeme chcieť…,“ konštatoval po skončení posledného zápasu jeden z organizátorov a promotérov podujatia Lukáš Body.

Simply The Best 12
65
Galéria

Jedným z ťahákov večera mal byť súboj o opasok momentálne veľkej hviezdy československej ringovej scény Tomáša Možného. Slovenský obor s tvrdými päsťami sa však zranil, preto na súboj na Simply The Best 2016 nemohol nastúpiť. Atraktívnym mal byť a ženský duel Ivany Miklošovej, ktorá si mala užiť svoj veľký zápas v domácom prostredí proti belgickej súperke.

„Mala ísť dnes boxovať aj Ivana Miklošová, ale zranila sa. Pred dvomi týždňami sme boli boxovať v San Rafael a tam dostala riadnu bitku. Dievča, s ktorým súperila, išla ako kalašnikov, bila ju hlava – nehlava. Ivana mala po zápase otras mozgu. Nebolo mi všetko jedno, keď som nespal a dával som jej piť, aby sa nezadusila,“ vysvetlil neúčasť podtatranskej boxerky Lukáš Body.

Foto: Peter Handzuš

Lukáš spolu s Petrom Lamačom pripravili skvelý večer, kde bolo všetko. Organizátori tradične nezabudli ani na dobrú myšlienku. Už v priebehu týždňa navštívili popradský stacionár pre hendikepovaných ľudí Združenie Nádej. Priamo na mieste im okrem vecných darov odovzdali aj dve tisíc eur s prísľubom ďalšej pomoci počas samotného galavečera. A tak sa aj stalo. Riaditeľka Nádeje Agnesa Zelená si priamo v ringu prebrala šek v hodnote 2574 eur, ktoré sa vyzbierali priamo na akcii. Hlavný partner Rebuy Stars pridal ďalšiu tisícku. Dokopy vyše 3,5 tisíc eur tak ešte poputovalo mentálne hendikepovaným ľu­ďom.

PREČÍTAJTE SI AJ: Fighteri odovzdali dary postihnutým ľuďom

V ringu mali svoje zastúpenie aj domáci Popradčania, ktorých viedol ako tréner Lukáš Body. Ten zhrnul akciu do niekoľkých slov spôsobom, ktorý je pre bývalého popradského ringového srdciara typický. „Samo Hadzima dnes 5 stehov pod okom, Portugalec skončil v nemocnici…to je tiež šport… My tu dávame peniaze chudákom ľuďom, ktorí za to nemôžu a my zdraví si tu rozbíjame držky – to je niečo strašné… ale je to pekné,“ dodal s úsmevom Body.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie