Marián Handzuš Hokej

Skalica si z Popradu odnáša debakel

Kamzíci rozniesli svojho súpera na kopytách, uštedrili mu prehru 8:1

HK Poprad – HK 36 Skalica 8:1 (2:0, 1:0, 5:1)
Góly: 8. Klouda, 12. Kopecký, 34. Kroták, 43. Lundberg, 45. Nagy, 48. Škovira, 48. a 52. Brejčák – 56. Višňovský. Rozhodovali: M. Gašparík – M. Korba, Smrek, vylúčení: 3:9 na 2 min., navyše: Klouda 10 min za nešportové správanie – Višňovský 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 3056 divákov.

Úvod stretnutia veľa vzruchu nepriniesol, oba tímy si na seba dávali dobrý pozor. Prvé vzrušenie na tribúnach priniesla až domáca presilovka, kedy Popradčania Lakosila obstreľovali čo to dalo, no projektily Suchého ani Nagya v sieti neskončili. Počas nasledujúcich minút dvakrát zaúradoval domáci tretí útok, najprv v 8. minúte s gólovým podpisom Kloudu, o tri minútky skalického gólmana prestrelil J. Kopecký a Poprad bol na koni. V závere prvého dejstva sa Záhoráci pokúšali znížiť, no Višňovského šanca ostala nevyužitá, podobne ako na opačnej strane Lakosil zlikvidoval Krotákov nájazd a Mlynarovičovu nádejnú strelu. Vo svojom úsilí Skaličania pokračovali aj v prostrednej časti. V 25. minúte sa v skrumáži takmer presadili Zálešák s Tvrdoňom, ktorí už dvíhali ruky nad hlavu, ale hlavný rozhodca rozpažil ruky. O dve minúty neskôr nastrelil Štefán žŕdku Melicherčíkovej bránky. V 34. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov strelou z prvej Kroták, keď ho v ideálnej streleckej pozícii našiel Kmiť. Poslednú nádej na body z Popradu zobral hosťom štvrtým gólom Lundberg, ktorý v presilovke dorazil strelu Škoviru. Skaličania na niekoľko nasledujúcich minút vytiahli celý arzenál nečistých zákrokov a zákerností. Najmä Ladislav Nagy bol najväčším terčom faulov a osekávania, ale ani to ho nevyviedlo z koncentrácie. Po surovom zákroku na Kasíka sa na ľade objavila krv. Popradčania ich pomstili najšportovejším spôsobom – gólovou smršťou. V rozpätí troch minút sa postupne presadil Nagy, Škovira a J. Brejčák a zápas sa zmenil na Popradskú exhibíciu. Štadiónom sa niesla mexická vlna, publikum skandovalo „desať“, brankár Lakosil sa nechal vystriedať a hostia si vzali oddychový čas. To však zo strany Popradčanov nebolo všetko. V euforickej atmosfére predvádzali divákom pekné kombinačné akcie a v 52. minúte pridal ôsmy úder J. Brejčák po šikovnom slalome Paločka. Štyri minúty pred koncom zaznamenal aspoň čestný úspech pre hostí Višňovský.