Krimi

ŠKANDÁL pri Starej Ľubovni: V karanténnej stanici malo dôjsť k týraniu zvierat

V okrese Stará Ľubovňa malo dôjsť k týraniu zvierat, vyšetrovateľ enviropolície obvinil štatutárneho zástupcu združenia.

Ilustračný obrázok k článku ŠKANDÁL pri Starej Ľubovni: V karanténnej stanici malo dôjsť k týraniu zvierat
Zdroj: Sloboda zvierat

O prípade informovala Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti s tým, že obvineniu čelí 34-ročná žena zo Starej Ľubovne.

Tá podľa polície nezabezpečila dostatočnú veterinárnu starostlivosť viacerým psom, o ktoré sa mala starať. Obvinená pôsobila ako štatutárny zástupca a zároveň predsedníčka občianskeho združenia, ktoré karanténnu stanicu prevádzkovalo.

Závažné dôsledky

„Najmenej od roku 2020 nezabezpečila dostatočné poskytovanie riadnej stravy a vody a ani dostatočnú veterinárnu starostlivosť najmenej trom psom umiestneným v karanténnej stanici. U zvierat došlo v dôsledku toho k závažným následkom na ich zdraví až k smrti,“ uvádza polícia.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

Až 3 roky

V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za podobný čin v minulosti postihnutá či odsúdená, prípadne týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom alebo ho utýra, je takéto konanie považované za trestný čin.

V tomto prípade je trestná sadzba šesť mesiacov až tri roky.

„Odňatím slobody na jeden až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, na verejnosti či na chránených zvieratách,“ uzatvára polícia.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM