Školáci a škôlkari sa pripravujú na mestský olympijský týždeň

Deti zo ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici súťažili na školskej olympiáde. Najlepší budú reprezentovať školu na atletickej súťaži v rámci Športovej olympiády mesta Poprad. Pre najmenších sa pripravuje kinderiáda.

Pavol Krupka
Ilustračný obrázok k článku Školáci a škôlkari sa pripravujú na mestský olympijský týždeň
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

V strede týždňa sa v areáli školy ma Dostojevského ulici konala školská olympiáda v atletických disciplínach. Nesúťažili len žiaci „veľkej“ školy, ale aj škôlkari z MŠ na Ulici mládeže. Najmä pre mnohých z nich to bolo prvé stretnutie s takouto súťažou, preto sa snažili podať čo najlepší výkon. Pekné bolo aj povzbudzovanie od rovesníkov najmenších športovcov. Nie každému a nie vždy sa darilo, ale tak to už v športe chodí. Dôležité je to, že malé deti majú rady pohyb a sú súťaživé. Aj preto sú takéto podujatia veľmi vítané.

Vybraní predškoláci sa onedlho stretnú so svojimi rovesníkmi z ďalších materských škôl na mestskej súťaži. Na 3. jún sa pre nich v tom istom areáli pripravuje kinderiáda. Školáci budú pretekať na atletickej súťaži v rámci Športovej olympiády mesta Poprad 29. mája v areáli školy na Jarnej ulici, ktorá je usporiadateľom podujatia. V ten istý deň budeme mať možnosť hýbať sa všetci, aj v Poprade sa uskutoční známy Challege Day.

Zdroj: Dnes24.sk