Skončila sa druhá séria zápasov. Na čele HC Elite Forces a HK Blue Tigers

Odohralo sa už 14. kolo Popradskej hokejovej ligy. Na čele bojujú s rovnakým bodovým ziskom HC Elite Forces s HK Blue Tigers. S päť bodovou stratou útočia o zisk trofeje ešte HC Sabres a HK Vulkán. Pre každý tím je v hre ešte 14 bodov a tak každé zaváhanie prvých štyroch mužstiev bude bolieť.

Ilustračný obrázok k článku Skončila sa druhá séria zápasov. Na čele HC Elite Forces a HK Blue Tigers

V sobotu sa stretli dva tímy z vrchu tabuľky HC Elite Forces a HC Sabres. Elitné jednotky boli počas zápasu o krôčik vpredu a pomaly zvyšovali svoj náskok. V poslednej tretine zahrali hostia vabank, čo domáci potrestali ďalšími gólmi.

Druhý zápas bol síce z opačného konca tabuľky, ale hral sa veľmi kvalitný hokej. V prvých dvoch tretinách dominovali predovšetkým brankári oboch tímov a až záverečné dejstvo určilo víťaza. V tomto vyrovnanom zápase mali viac šťastia HC Tatry, ktorý využili záverečnú presilovku dve minúty pred koncom. HK CCCP tak doplatilo na svoju nedisciplinovanosť v samotnom závere.

Aj v nedeľu sa hrali dve stretnutia. HK Vulkán hostil HC Old`s. Pre „Starých pánov“ to bol veľmi smolný zápas. Po dvoch tretinách prehrávali 4:2, ale tri góly sa dostali do bránky po vlastných odrazoch brániacich hráčov. Napriek tomu sa ešte dokázali zmobilizovať, keď 15 minút pred koncom zrovnali skóre. Po hrubej chybe hostí sa opäť HK Vulkán ujal vedenia a v závere už len prikrášlil skóre proti jalovým útokom hostí.

Posledný zápas kola priniesol gólovú prestrelku medzi HK Blue Tigers a HK Svit. Domáci si v úvodných dvoch tretinách urobili dostatočný náskok pred svojim súperom a v záverečnom dejstve už iba kontrolovali vývoj stretnutia.

Už v utorok a v nedeľu začne posledná a rozhodujúca tretia séria zápasov PHL.

HC Elite Forces – HC Sabres 8:1 ( 2:1, 2:0, 4:0 )
Góly: Baran 2, Gužiak 2, Vojtko 2, J. Kočiš, Kret – Pavela
Vylúčenia: 0:1

HK CCCP – HC Tatry 1:3 ( 0:0, 0:0, 1:3 )
Góly: Kundis 2, Duchnický – Bilšák
Vylúčenia: 4:1

HK Vulkán – HC Old`s 8:4 ( 2:0, 2:2, 4:2 )
Góly: Mrukvia 3, Valas 2, Anovčin 2, Mlynár – Ochotnický, Volák, Kaščák, M. Zalibera
Vylúčenia: 5:2 a 5+DK

HK Blue Tigers – HK Svit 9:6 ( 4:1, 2:1, 3:4 )
Góly: Slaninák 3, Hozza 2, Cimerman 2, J. Sidor 2 – Krajč 3, Slušný 2, Rusnák
Vylúčenia: 2:3.