Správy

Skupina Tatry Super Ski sa rozrastá: 57 km zjazdoviek na jeden skipas

Skupina Tatry Super Ski sa rozšírila o ďalších členov a už túto sezónu tak budú môcť lyžiari s jedným skipasom využívať služby 17 stredísk na desiatich miestach na Slovensku a v Poľsku.

Ilustračný obrázok k článku Skupina Tatry Super Ski sa rozrastá: 57 km zjazdoviek na jeden skipas
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Podľa koordinátora projektu Adama Mardulu ešte pre niekoľkými rokmi bolo ťažké hovoriť o dobrej ponuke lyžovania v regióne poľského Podhalia. „Strediská fungovali autonómne a súperili o lyžiarov. Začiatkom zmeny bol rok 2011, keď vzniklo prvé zoskupenie TatrySki, ktoré zoskupovalo päť poľských stredísk. Ďalším krokom bol Goral skipas, ktorý vznikol o päť rokov neskôr,“ priblížil históriu projektu Mardula.

Takmer 60 km zjazdoviek

Od roku 2015 je členom slovensko-poľského projektu aj stredisko Bachledka Ski & Sun, vlani sa skupiny TatrySki a GoralSki spojili a vytvorili tak najväčšie zoskupenie lyžiarskych stredísk v krajinách V4. Prijali názov Tatry Super Ski a združovali spolu až 14 stredísk. V septembri sa zoskupenie rozšírilo o troch nových členov a zároveň doplnilo aj o druhé slovenské stredisko Meander Thermal & Ski Resort v Oraviciach. „Ide o otvorený projekt, ktorý víta nových členov. Vďaka rozšíreniu dnes môžeme zákazníkom ponúknuť 91 zjazdoviek v celkovej dĺžke 57 kilometrov, 84 prepravných zariadení, gastronómiu a ďalšie doplnkové atrakcie. Veríme, že táto ponuka uspokojí našich hostí,“ dodal Mardula.

Lyžovačka od roku 1894

Upozornil tiež, že región Tatier a Podhalia je už roky centrom zimných športov. Rastúci počet zjazdoviek a atrakcií doň láka ročne tisícky návštevníkov a celú oblasť spája do jedného obrovského lyžiarskeho areálu práve spomínaný projekt. História lyžovania v regióne siaha do roku 1894, keď ho započal Stanislaw Barabasz v Zakopanom.

Následne sa zrod lyžovania rozširoval do celej oblasti Tatier a Podhalia. V súčasnosti ponúka množstvo zjazdoviek všetkých typov náročností, šesť z nich má schválenie od FIS a konajú sa na nich aj preteky na úrovni majstrovstiev sveta. Ponuku zimných športov dopĺňajú klziská, bežecké i turistické trate či výhľady na okolitú prírodu.

Na jeden skipas

Jeden spoločný skipas si môžu návštevníci kúpiť v ktoromkoľvek stredisku a lyžovať sa s ním v celom regióne podľa nálady, aktuálnych snehových podmienok, či vyťaženosti. „Vytvorenie spoločného skipasu je prvým krokom na tvorbu ucelenej ponuky služieb v regióne Tatry – Podhalie. Ďalšie plány rozvoja sa budú zameriavať tak na rozširovane lyžiarskych stredísk, ako aj zlepšenie komunikácie medzi jednotlivými areálmi, komerčnými subjektmi a samosprávou,“ dodal Madula.

Spoločné lístky sú jednodňové a dlhšie, v skipase je zahrnuté aj večerné lyžovanie, ktoré je populárne najmä v Poľsku. Strediská skupiny používajú jednotný cenník a zákazník má teda záruku rovnakých cien a podmienok u všetkých členov. Snahou skupiny je pritom držať ceny na strednej úrovni.

Máme sa načo tešiť! Vychutnajte si prvé zábery z predošlej sezóny…

Prvá lyžovačka vo Vysokých Tatrách
11
Galéria

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie