Šláger kola pre HC Elite Forces. Štvrtý Vulkán stráca na prvého len 2 body

Popradská hokejová liga pokračovala 10. kolom. V úvodnom stretnutí sa stretli dvaja najväčší favoriti o titul HK Blue Tigers s HC Elite Forces.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola pre HC Elite Forces. Štvrtý Vulkán stráca na prvého len 2 body

Prvá tretina priniesla množstvo šancí na oboch stranách, ale v závere sa podarilo dvakrát skórovať „Elitným jednotkám“ a to im prinieslo väčší pokoj v koncovke do ďalšieho priebehu hry. Domáci sa snažili, ale prekonať brankára bol veľký problém. Aj keď výsledok skončil jednoznačne pre hostí, bol to určite najkvalitnejší zápas sezóny.

V druhom zápase nastúpili „Starí páni“ proti HC Sabres. Hral sa kombinačný hokej s dobrou obranou oboch družstiev. Vo vyrovnanom stretnutí sa na začiatku poslednej tretiny rozbehli domáci. Dvoma presnými zásahmi sa črtalo prvé prekvapenie sezóny, ale „Šable“ dokázali počas troch minút vyrovnať. V závere stretnutia HC Sabres nevyužili dve presilové hry a tak si súperi body podelili.

V prvom sobotňajšom zápase hostili HK CCCP štvrtý tím tabuľky HK Vulkán. Favorit stretnutia HK Vulkán nenechal nič na náhodu a svoje dobré kombinácie pretavili do víťazstva.

V poslednom zápase kola si skrížili hokejky HK Svit s HC Tatry. Očakávalo sa vyrovnané stretnutie, ale Tatrancom skvele vyšiel úvod. Dostatočný náskok z prvej tretiny HC Tatry udržali a posunuli sa z posledného miesta o tri priečky v tabuľke smerom nahor.

HK Blue Tigers – HC Elite Forces 2:9 ( 1:4, 0:3, 1:2 ) Góly: Bartečko, J. Sidor – Vojtko 5, Melcher, J. Kočiš, Baran, Slebodník. Vylúčenia: 3:5

HC Old`s – HC Sabres 3:3 ( 1:1, 0:0, 2:2 ) Góly: Volák 2, Ochotnický – Richtarčík 2, Hohola. Vylúčenia: 5:3

HK CCCP – HK Vulkán 4:11 ( 1:3, 2:4, 1:4 ) Góly: Kubaský 2, Meleky, Miškovič – Habiňák 3, Ščurka 2, Bukovič 2, Mrukvia 2, P. Jurko, Hyben. Vylúčenia: 2:1

HK Svit – HC Tatry 4:8 ( 0:4, 2:2, 2:2 ) Góly: Jacenko 2, Krajč, Chlebák – Duchnický 3, Pichnarčík 3, Sabo, Kundis. Vylúčenia: 1:2.