Rôzne

Slováci naleteli ďalšiemu hoaxu: Dostanú Rómovia zadarmo drevo z našich lesov?

Internet je plný prekypujúceho množstva správ a údajov. Pravidelne sa v jeho vodách objavia správy, ktoré prekrúcajú pravdu.

Ilustračný obrázok k článku Slováci naleteli ďalšiemu hoaxu: Dostanú Rómovia zadarmo drevo z našich lesov?
12
Galéria

Slovenská polícia už dlhšiu dobu spravuje projekt, ktorý si dal za cieľ zabrániť šíreniu nepravdivých informácií a hoaxov. Stránka s názvom Hoaxy a podvody – Polícia SR má už viac ako 16-tisíc fanúšikov.

Aktuálne sa muži zákona zamerali na príspevok, ktorý sa medzi Slovákmi šíri ako mor.

Niektoré média zverejnili správu s titulkom „Rómovia budú dostávať zadarmo brikety a drevo z našich lesov“.

„Tejto téme sa už venovali aj médiá, ktoré poukázali na nezmyslený hoax, šíriaci sa na webových stránkach Magazin1.sk a Prehladsprav.sk. Podľa nich Rómovia budú od štátu dostávať drevo zadarmo,“ informuje polícia prostredníctvom stránky na sociálnej sieti Facebook.

Podľa polície sa tieto tvrdenia nezakladajú na pravde. „Ide o prekrútené informácie projektu, ktorého cieľom je práveže minimalizovať krádeže dreva a zamestnanie Rómov na aktivačné práce,“ dodávajú muži zákona.

Polícia zároveň informovala o vyjadrení splnomocnenca pre rómske komunity Ábela Ravasza, podľa ktorého podnik Vojenské lesy a majetky poskytne obciam v okrese Stará Ľubovňa drevený odpad a lis na jeho spracovanie.

„Lis budú obsluhovať prevažne Rómovia v rámci aktivačných prác. Vyrobené brikety budú patriť obci, ktorá ich bude môcť za výhodnú cenu predávať miestnym obyvateľom. Zadarmo nikto nič nedostane,“ ozrejmuje polícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie