Slováci prehrali s Českom 3:4 a vypadli

Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali vo štvrtok v zápase skupiny o udržanie na majstrovstvách sveta v Nemecku s rivalom z Česka 3:4. Ďalší duel čaká zverencov trénera Jozefa Frühaufa v sobotu, kedy si zmerajú sily s Nórskom, no už teraz je isté,

Do semifinále postúpili vo štvrtok Rusi, ktorí zdolali fínskych rovesníkov 5:2, resp. Kanada, ktorá otočila zápas Nemeckom a vyhrala 4:3.

MS do 18 rokov, A-skupina:
ČR 18 – Slovensko 18 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) Góly: 7. Mráz, 19. Rapáč, 26. Dano – 2. Hertl, 24. Sedlák, 51. Matai, 60. Sedlák. Rozhodcovia: Warschaw (USA), Sidorenko (Biel.) – Suominen (Fín.), Dussureault (Kan.), vylúčenia: 8:3 na 2 min, navyše na 10 min Šidlík (ČR) za napadnutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

ďalší výsledok:
Švajčiarsko – Nórsko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
tabuľka:
1. Švajčiarsko 2 2 0 0 0 7:3 6
2. ČR 2 2 0 0 1 7:5 6
3. SLOVENSKO 2 0 0 0 2 5:7 0
4. Nórsko 2 0 0 0 2 3:7 0
pozn.: zápasy, výhry, výhry po predĺžení, prehry po predĺžení prehry, skóre, body