Práca

Slováci si zvolili firmy, ktoré považujú za Najzamestnávateľov

Spoločnosť Profesia vyhlásila víťazov v ankete Najzamestnávateľ 2016 a udelila ocenenia za najlepšie výberové procesy RecruitRank Awards 2016.

Ilustračný obrázok k článku Slováci si zvolili firmy, ktoré považujú za Najzamestnávateľov
Zdroj: TASR

Pri oboch oceneniach rozhodovala verejnosť. Cieľom podujatia je priniesť reálny pohľad ľudí na Slovensku na to, ako vnímajú zamestnávateľov, ktorí dokážu osloviť svojim férovým prístupom k zamestnancom, ale aj kvalitnými výberovými procesmi.

Zo 133 nominovaných firiem zvolila verejnosť 8 spoločností, ktoré považuje za Najzamestnávateľov

V 5. ročníku ankety Najzamestnávateľ hlasovalo zatiaľ najviac respondentov od začiatku vzniku ankety, s celkovým počtom 17 070, ktorí si vyberali najatraktívnejšieho zamestnávateľa spomedzi 133 nominovaných firiem.

„V uplynulom roku pociťovali takmer všetky firmy na Slovensku nedostatok kvalitných uchádzačov. Správanie sa kandidátov na pracovnom trhu sa zmenilo a vplyvom množstva pracovných ponúk si začali viac vyberať, pre akého zamestnávateľa budú pracovať. Z našich dát vyplýva, že pre uchádzačov sa stala pri výbere zamestnávateľa dôležitá silná, známa značka, dobré meno a reputácia spoločnosti. Preto je dôležité oceňovať tých najlepších, o ktorých každoročne rozhodne sama verejnosť,“ uviedla Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia.

Medzi ľuďmi, ktorí hlasovali v ankete Najzamestnávateľ prevládalo až 47% respondentov s vysokoškolským vzdelaním a 73% zamestnaných ľudí. Cieľom ankety je priniesť reálny pohľad verejnosti na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž a zverejniť rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu Slovákov osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím, ktoré pre svojich ľudí vytvárajú.

Kompletný rebríček v jednotlivých kategóriách nájdete TU.

Zaujímalo nás, aké boli preferencie respondentov, ktorí sa zapojili do hlasovania v ankete Najzamestnávateľ. Pri výbere rozhodovala najmä silná značka, dobré meno, ale aj kvalitné služby a produkty.

Z viac ako 8-tisíc firiem Slováci ocenili tie, ktoré majú najlepšie výberové procesy

Aj tento rok, sme už po deviatykrát odovzdávali ceny personálnym agentúram a firmám s najlepšie hodnotenými výberovými procesmi na základe priamej spätnej väzby od uchádzačov. Víťazi si prevzali ocenenia počas slávnostného večera RecruitRank Awards v priestoroch hotela Sheraton v Bratislave.

Cieľom služby RecruitRank je poskytnúť nástroj pre meranie spokojnosti uchádzačov vo výberových procesoch spoločností. Na základe hodnotenia získajú personalisti priamu spätnú väzbu od uchádzačov, ktorá im umožní zlepšovať svoje výberové procesy, prístup k ľuďom a napokon aj imidž celej spoločnosti.

foto: ilustračné

Zdroj: Profesia.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie