Webnoviny - Basketbal

Slovenky na záver v A-skupine víťazne nad Litvou

Slovenské basketbalistky zvíťazili vo svojom záverečnom treťom súboji v A-skupine majstrovstiev Európy v Poľsku nad reprezentáciou Litvy 57:46. Účinkovanie na šampionáte sa však pre ne týmto zápasom skončilo, keďže cestu do osemfinále im zahatali pre

Foto: SITA/Marián Peiger BYDGOSZCZ 20. júna (WEBNOVINY) – Slovenky začali proti Litve výborne, v 3. min viedli 7:1 a v závere prvej štvrtiny získali až 10-bodový náskok 18:8. Druhá desaťminútovka síce priniesla chudobnú bodovú úrodu, no aj ešte vyšší slovenský náskok 31:14 v 20. min. Až 19-bodové vedenie 36:17 mali zverenky Natálie Hejkovej v 22. min. Takmer ho však prešustrovali, Litovčanky v 34.min znížili až na 42:46.

Mišurovej dve dôležité trojky v polovici poslednej štvrtiny znamenali znova dvojciferný rozdiel v skóre 52:42. Ten slovenské reprezentantky upokojil a dokráčali k zaslúženému víťazstvu. Pre zdravotné problémy vôbec nevybehli na ihrisko krídelníčka Luisa Michulková a pivotka Klaudia Lukačovičová.

hlas trénerky Slovenska Natálie Hejkovej

„Nechceli sme odísť zo šampionátu smutné, čomu sme víťazstvom v poslednom zápase zabránili. Hráčky sa na súboj s Litvou dostatočne motivovali, výborne zvládli aj zmenu herného systému, keď sme nastúpili so štyrmi vysokými dievčatami naraz na ihrisku. Škoda, že sme to nemohli uplatniť už v predchádzajúcom súboji proti Turecku, no len krátko pred jeho začiatkom som sa dozvedela, že krídelníčka Luisa Michulková nemôže hrať. Vtedy už nebol čas na takýto experiment. Okrem Michulkovej nehrala proti Litve zo zdravotných dôvodov ani Klaudia Lukačovičová, ktorá mala nejaké črevné problémy,“ skonštatovala na pozápasovej tlačovej konferencii trénerka Slovenska Natália Hejková.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie