Slovenské hokejistky zdolali Francúzsko. Dvoma gólmi rozhodla Kapustová

Hokejistky Slovenska vstúpili víťazne do Turnaja štyroch krajín, keď v Poprade zdolali Francúzsko 2:0. V druhom stretnutí zdolala Česká republika Rakúsko vysoko 8:2. Zverenky Miroslava Karafiáta si vo svojom druhom dueli v piatok o 17:00 zmerajú sily s výberom Česka.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské hokejistky zdolali Francúzsko. Dvoma gólmi rozhodla Kapustová

Hneď v úvode stretnutia sa slovenský výber dopustil nedovoleného zákroku, no Francúzky početnú výhodu nevyužili a naopak inkasovali po samostatnom úniku kapitánky Kapustovej – 1:0. Slovenky mohli zvýšiť svoje vedenie v 9. minúte, ale Kapustová nevyužila nariadené trestné strieľanie, keď jej zakončenie vytlačila pravým betónom Baldinová. V prvej dvadsaťminútovke už gól nepadol, i keď si obidve družstvá vypracovali niekoľko šancí.

Na začiatku druhej tretiny sa blysla dvoma dobrými zákrokmi slovenská gólmanka Tomčíková. V 28. minúte sa dostala do úniku Plencnerová, ale brankárku hosťujúceho tímu prekonať nedokázala. V ďalšom priebehu si obidva tímy vypracovali viacero dobrých šancí, ale obe brankárky podržali svoje spoluhráčky.

Slovenská kapitánka Kapustová sa v 42. minúte z ľavej strany dostala až k zakončeniu, no puk z jej hokejky iba opečiatkoval konštrukciu bránky. Tá istá hráčka sa už ale nepomýlila o sedem minút neskôr, keď zužitkovala početnú výhodu a pridala svoj druhý gól v stretnutí – 2:0. Tri minúty pred koncom zápasu ešte Francúzsky trafili konštrukciu Tomčíkovej bránky, no stav sa už nezmenil.

Slovensko – Francúzsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 3., 49. Kapustová. Rozhodovali: Findurová – Zvadová, Fialová, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 163 divákov.

SR: Tomčíková – Brémová, Kežmarská, Karafiátová, Lalíková, Raková, Balášová, Turcsányiová – Jurčová, Džurňáková, Herichová – Gápová, Sroková, Kapustová – Plencnerová, Ihnaťová, Krajňáková – Bednárová

Francúzsko: Baldinová – Riddeová, Gendarmeová, Goncalvesová, Locatelliová, Parmentová, Sage Vallierová, Leclercová, Lager Lacombeová – Passardová, Jouannyová, Rihetová – Baudritová, Allemozová, Gicquelová – Cuasnetová, Bouchéová, Escuderová – Allemandová, Duvinová, Obreová