Peter Handzuš Basketbal

Slovensko - Rumunsko 79:40 v druhom prípravnom zápase pred ME

Slovenské basketbalistky zvíťazili aj v piatkovom druhom zápase v príprave na majstrovstvá Európy v Poľsku nad rumunským výberom jednoznačne 79:40. Zverenky trénerky Natálie Hejkovej najbližšie čaká v príprave dvojzápas s Maďarskom v Šopron (27. a 28

Slovensko – Rumunsko 79:40 (42:29)

Zostava a body SR: Michulková 15, Kupčíková 7, Podešvová 6, Vyňuchalová 5, Mišurová 3 (Palušná 12, Ábelová 8, Kmeťová 7, Lukačovičová 7, Jurčenková 6, Brezániová 3) – najviac bodov Rum.: Pavelová 11. Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, 50 divákov

Úvod zápas bol vyrovnaný a oba tímy bojovali o každú loptu. Slovenky sa dostali do výraznejšieho vedenia 16:10 až v polovici prvého polčasu po úspešnom trestnom hode Vyňuchalovej. Celoplošný pressing rumunských hráčok robil domácim opäť problémy, no keďže hosťujúce hráčky zlyhávali v koncovke, Slovenky si bez problémov udržiavali približne desaťbodový náskok. Ten sa do konca prvého dejstva rozrástol na trinásť bodov 42:29. Úvod druhého polčasu poznamenali chyby v rozohrávke na oboch stranách. Zverenky trénerky Hejkovej sa však postupne upokojili a opäť zvýšili svoj náskok. Slovenky ťažili z dobrej defenzívy, boli jednoznačne silnejšie pod košom a z brejkov premenili niekoľko dôležitých bodov. Deväť minút pred koncom viedli už o 25 bodov a o ich víťazstve bolo prakticky rozhodnuté. Rumunky sa už na väčší odpor nezmohli a tak domáce reprezentantky zvíťazili 79:40.