Sme vo finále!!!

Hokejisti HK Poprad dokázali zvíťaziť v siedmom rozhodujúcom stretnutí semifinále play off Slovnaft extraligy na domácom ľade nad Banskou Bystricou 6:4 a po dramatickej sérii 4:3 na zápasy postúpili do finále najvyššej slovenskej súťaže.Ich súperom b

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)
Góly: 6. J. Brejčák (Kroták), 11. Lundberg (Škovira), 17. Škovira (J. Brejčák, Suchý), 43. Kuľha (Škovira), 45. Rapáč (Jasečko) 48. Svitana (Kroták, Suchý) – 19. Paľov (Sýkora, Cuník), 33. Biro (Češík), 35. Rumpel (Kútny, Kolba), 58. Češík (Kútny, Cebák). Rozhodovali: Šindler, Fraňo (obaja ČR) – M. Novák, J. Tvrdoň, vylúčení: 6:8, navyše: Lažo 10. minút za nešportové správanie, Hvila 10. minút za úder do hlavy (obaja B. Bystrica), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, striedania: 17. Šimonovič namiesto Fedora, 4404 divákov – vypredané

na zápasy: 4:3
Zostavy a striedania:
HK Poprad: Lipovský – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár – Škovira, Lundberg, Kuľha – Kroták, Kmiť, Svitana – Rapáč, Klouda, Wanvig – Vandas, Mlynarovič, Paločko
HC'05 Banská Bystrica: Fedor (17. Šimonovič) – Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch – Tománek, Hudec, Hvila – Lažo, Hlinka, Weissmann – Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny

Do rozhodujúceho siedmeho duelu semifinále play off vstúpili lepšie domáci hráči. Už v úvodnej minúte sa dostal k zakončeniu Kroták, ale Fedor so šťastím zasiahol. Oba tímy sa snažili zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov a predvádzali tvrdú fyzickú hru. V 6. minúte vyhral v obrannom pásme hostí buly Kroták, puk sa dostal na modrú čiaru k Jánovi Brejčákovi, ktorý otvoril skóre stretnutia. „Kamzíci“ za prispenia domácich priaznivcov pokračovali v útočnej aktivite, v 9. minúte nenamieril presne Lundberg, no všetko si vynahradil o dve minúty neskôr počas presilovej hry, keď zužitkoval Škovirovu prihrávku spoza bránky – 2:0. Poprad aj naďalej produkoval rýchly hokej smerom dopredu, hostia sa v snahe zastaviť ich rozvíjajúce akcie dopúšťali nedovolených zákrokov. Ďalšiu početnú výhodu o jedného hráča pretavil na gól Škovira, ktorý bez väčších problémov prekonal ležiaceho Fedora, ktorého následne vystriedal Šimonovič – 3:0. Bystričanom sa však predsa len podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa minútu pred koncom prvej dvadsaťminútovky presadil Paľov, ktorému pekne naservíroval puk Sýkora. Dvanásť sekúnd pred koncom ešte pridal štvrtý gól domácich Klouda, ale hlavný arbiter ho po konzultácii s videorozhodcom neuznal z dôvodu posunutia bránky.

Do druhej časti vstúpili aktívnejšie „barani“, avšak ich príležitosti zostali nevyužité. Zároveň však prišli o centra prvého útoku Hudeca, ktorý sa po strete s domácim bekom ťažko dvíhal z ľadu, držiac si pritom tvár a do hry už nezasiahol. Najväčšiu šancu hostí spálil v 23. minúte Sýkora, ktorý ani na dvakrát nedokázal prekonať Lipovského. Hostia aj bez Hudeca pokračovali v ofenzívnych výletoch, začali lepšie korčuľovať a v 33. minúte vsietil nahodeným pukom kontaktný gól obranca Biro – 2:3. Vzápätí zamrazil popradský štadión vyrovnávajúcim gólom Rumpel, ktorý šikovne nadvihol puk po Kútneho strele.

Do tretieho dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 43. minúte poslal Škovira puk na hokejku Kuľhu a ten rýchlym zakončením prekonal Šimonoviča – 4:3. Radosť z vedúceho gólu umocnil o necelé dve minúty neskôr Rapáč, ktorý strelou pod vrchnú žŕdku nedal Šimonovičovi šancu – 5:3. Domáci priaznivci povzbudzovali svojich hráčov neustálym spevom a mexickými vlnami, za čo sa im v 48. minúte odvďačil strelou z prvej Svitana a zvýšil už na rozdiel troch gólov – 6:3. Bystričania boli zrelí na uterák a tak sa už iba dohrávalo. Poprad hral uvoľnene a svojou kombinačnou hrou sa dostával aj do sľubných zakončení. Bodku za stretnutím dal dve minúty pred koncom hosťujúci Češík, no z postupu do finále play off sa tešili zaslúžene „kamzíci“, ktorí o svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine v priebehu piatich minút.

Hostia si napriek prehre odniesli spod Tatier bronzové medaily.