Aktualizované Hokej

Sme vo finále! Popradskí hokejisti zabojujú o vysnívaný titul, FOTO

Po desiatich rokoch sa hokejisti HK Poprad prebojovali do finále hokejovej extraligy. V semifinále vyradili Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku Sme vo finále! Popradskí hokejisti zabojujú o vysnívaný titul, FOTO
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HK Poprad sa stali druhými finalistami Kaufland play off Tipos extraligy. V šiestom semifinálovom zápase zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 a v celej sérii triumfovali 4:2. Vo finále nastúpia proti HKM Zvolen, ktorý vyradil HC Slovan Bratislava 4:1.

Prvá tretina

Na prvý gól sa v Poprade čakalo do 15. minúty. Hostia chybovali v rozohrávke. V strednom pásme zachytil puk Brejčák. Posunul ho na modrú čiaru Mešárovi, ktorý spravil štyri rýchle kroky a vystrelil pomedzi betóny Tomeka – 1:0. Do konca prvej tretiny sa domácim vedenie nepodarilo navýšiť.

Druhá tretina

Aj druhé dejstvo bolo z oboch strán vyrovnané. Dvojgólové vedenie zariadil pre Poprad obranca Kramár, keď po Handlovského prihrávke spoza bránky našiel voľné mieste medzi pri pravej žrdi michalovskej bránky.

Následne sa nešetrným zákrokom na domáceho kapitána Svitu prezentoval Mudrák. Jeho zákrok ostal bez povšimnutia rozhodcov. Svitana v zápase skončil.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Tretia tretina

Hostia čakali na kontaktný gól do 54. minúty. Mudrákovu strelu od modrej tečoval tesne pred Vošvrdom Suja a hosťom tak vykresal iskru nádeje na výsledkový obrat.

Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby odvolali Michalovce z hry brankára. Cez celé klzisko potvrdil postup Popradu do finále v 59. minúte Dalhuisen a na domácej lavičke prepukli oslavy.

Sumár

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Mešár (Brejčák), 33. Kramár (Handlovský, Dalhuisen), 59. Dalhuisen – 54. Suja (Mudrák, Mašlonka), Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Michalovce: Tomek – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý, Karaffa – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török

Hlasy trénerov

Peter Mikula, tréner Popradu: „Zabojovali sme a v sérii sme ukázali silu. Vyhrali sme 4:2 na zápasy. Vyzdvihujem prácu všetkých hráčov a realizačného tímu. Nebudem komentovať príčinu, ale vrátili sme sa do hry po dvoch úvodných prehrách v sérii. Rozhodlo odhodlanie a sebadisciplína. Proti silným Michalovciam vyhrať 4 zápasy po sebe myslím, že svedčí o sile mužstva.“

Tomasz Juhani Valtonen, tréner Michaloviec: „Mali sme možnosti na skórovanie. Dostali sme gól z protiútoku. Poprad bol jednoducho lepší, v sérii na štyri víťazstvá vyhráva lepší tím. Zaslúžia si to. Boli viac aktívni a ich najlepší hráči zabrali. Nie je to ľahké priznať a povedať hneď po zápase, prečo sme neuspeli. Som hrdý na svoj tím.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si aj zábery z historického zápasu pre popradský hokej.

OBRAZOM: HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (6. semifinále)