Sneženie dopravu pod Tatrami nekomplikuje: Všetky cesty sú zjazdné

Pani zima opäť ukázala svoju silu a Podtatrancom dala pocítiť, aké má správna zima vyzerať. Snehová nádielka na cestách je pod kontrolou, síce pomalšie ale dostanete sa všade.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Sneženie dopravu pod Tatrami nekomplikuje: Všetky cesty sú zjazdné
Zdroj: TASR

Po stredajšom (7.2.) večernom a nočnom snežení sú cesty na území okresov Poprad, Levoča a Kežmarok zjazdné. „Počas uplynulých 24 hodín napadlo v regióne zhruba desať centimetrov nového snehu. Cesty sú mokré, na mnohých úsekoch sa nachádza utlačená vrstva snehu do troch centimetrov, to sa týka aj horských priechodov a ciest, kde nemôžeme sypať soľ,“ uviedol riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla.

Zdroj: Dnes24.sk

Vo výkone bolo za posledných 24 hodín pod Tatrami 21 sypačov, ktoré dohromady prepluhovali cez 1800 kilometrov, kamenivom posypali 670 kilometrov a chemicky upravili ďalších cez 1000 kilometrov ci­est.

„Situácia aj vo vyšších miestach je stabilizovaná, nemuseli sme nikde obmedzovať dopravu,“ dodal Barilla.

Cestári pod Tatrami budú v strehu aj počas štvrtka, keď má v regióne napadnúť ďalších desať centimetrov snehu. „Očakávame súvislé sneženie až do nočných hodín, vietor by fúkať nemal. V priebehu celého dňa budeme v plnom nasadení zabezpečovať údržbu a zjazdnosť ciest pluhovaním a posypávaním,“ uzavrel Barilla.

Zdroj: TASR

Odporúčame