Sokolíci si na dva zápasy vybrali Poprad: Pod Tatrami Island a Španielsko!

Družina Pavla Hapala, futbalisti do 21 rokov, si reprezentačný dres oblečie dvakrát v Poprade. Podtatranci sa môžu tešiť hlavne na atraktívneho súpera zo Španielska.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Sokolíci si na dva zápasy vybrali Poprad: Pod Tatrami Island a Španielsko!
Zdroj: TASR

Za centrum dvoch domácich októbrových zápasov v kvalifikácii ME hráčov do 21 rokov si Slováci zvolili NTC Poprad. V minulom kvalifikačnom cykle mala úspešná Hapalova dvadsaťjednotka svoj hlavný stan v Myjave. Odtiaľ viedla jej cesta až na záverečný turnaj do Poľska.

Nový káder vstúpi pod vedením trénerskej dvojice Hapal – Brunegraf do ďalšej eliminácie zápasom v Estónsku 1. septembra, o štyri dni sa predstaví premiérovo pred vlastným publikom v súboji so Severným Írskom v Senici. Podľa programu nasleduje dvojzápas v domácich podmienkach, v októbri bude mať dvadsaťjednotka svoj hlavný stan v Poprade. V tamojšom NTC privíta 5. 10. Island a 10. 10. Španielsko.

“Zvažovali sme mnohé aspekty, radi by sme v praxi uplatnili myšlienku, že si reprezentačnú dvadsaťjednotku užije skutočne celé Slovensko. Aj preto sme za domáci štadión na októbre zápasy vybrali popradské NTC,“ vysvetlil asistent trénera Oto Brunegraf.

“Poznáme priestory, poznáme prostredie i ľudí, ktorí zabezpečujú organizáciu zápasov, pretože sme tu okrem iného hrali s dvadsiatkou proti Ukrajine. Boli sme spokojní a verím, že tak bude aj v októbri a že my to všetkým vrátime dobrou hrou, aj výsledkami,“ do­dal.

Zdroj: Slovenský futbalový zväz (SFZ)

Odporúčame