Pavol Krupka Rôzne

Špeciálna poštová pečiatka na popradskej pošte pripomína inauguráciu nového prezidenta

Pri príležitosti inaugurácie nového prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý je rodákom z Popradu, dnes na hlavnej pošte v metropole pod Tatrami označovali špeciálne obálky príležitostnou poštovou pečiatkou.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna poštová pečiatka na popradskej pošte pripomína inauguráciu nového prezidenta
Zdroj: TASR

„Touto pečiatkou s nápisom Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom sme si chceli pripomenúť túto významnú udalosť,“ uviedol predseda Klubu filatelistov v Poprade Rastislav Ovšonka.

Popradský klub inicioval pečiatku, Slovenská pošta vydala známku, obálku prvého dňa vydania a tiež pamätný list. Na známke sa nachádza podobizeň nového prezidenta, na pečiatke je okrem uvedeného nápisu aj prezidentská štandarda, domicil pošty Poprad 1 a dnešný dátum. „Sme hrdí na to, že Popradčan sa stal prezidentom, je to prvýkrát v histórii a myslíme si, že takáto udalosť by mala byť zaznamenaná aj takouto formou,“ dodal Ovšonka s tým, že známka bude mať v budúcnosti historickú i zberateľskú hodnotu.

Príležitostná poštová pečiatka bude na hlavnej pošte v Poprade dostupná ešte asi týždeň, záujemcovia ju však budú môcť získať už len ako suvenír. Známka bude v predaji až do odvolania. Popradský klub filatelistov pripravil príležitostnú pečiatku aj pred dvoma týždňami, keď si popradská pošta pripomínala 205. výročie svojho vzniku.

Autorom prezidentského návrhu známky je Vladislav Roztoky, rytcom známky Martin Činovský a autorom pečiatky Adrián Ferda.

K agentúrnej správe pridávame video z portálu Youtube, ktoré zachytáva prednášku Andreja Kisku pred vysokoškolskými študentmi.

Andrej Kiska na prednáške o podnikaní
1
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM