Jaroslav Múdry Basketbal

Spišiaci zničili úradujúceho majstra

V 33.kole privítali basketbalisti Sp.Novej Vsi v poslednom domácom zápase pred play - off úradujúceho majstra z Levíc.

Hostia sa po prvej štvrtine museli cítiť ako by ich prešiel basketbalový parný valec. Domáci ponúkli zaplnenej hale basketbalovú modernu, zasypali hosťujúci kôš 29 bodmi a akciami dvíhali divákov zo sedadiel. Hlavným režisérom bol Jefferson, ktorému skvele sekundovala celá útočná palebná sila Spišiakov. Novovešťania v ďalších štvrtinách trochu ubrali nohu z plynu, Levice sa pokusmi spoza perimetra pokúšali ešte niečo so zápasom urobiť, no na každý atak našli basketbalisti Sp.Novej Vsi účinnú protizbraň a nad majstrom zaslúžene a presvedčivo zvíťazili.

Michal Baťka (SNV najlepší strelec stretnutia) : „Konečne sme vyhrali výraznejším spôsobom. Hrali sme veľmi dobre, spoluhráči mi dávali skvelé prihrávky na "čisté koše“, takže preto tých 28 bodov na mojom konte. Play – off bude iná súťaž, našim cieľom je jednoznačne finále, liga je tohoto roku veľmi vyrovnaná a my si určite trúfame".

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ONYX Levice 86:67 (29:11, 15:18, 18:21, 24:17) Najviac bodov: Baťka 28, Lošonský 18, Baldovský 13 – Urland 17, Bridgewaters a Hallett po 12 TH: 16/12 – 17/12, fauly: 24 – 20, trojky: 4 – 7, rozhodovali: Zubák, Bohucký, Perečinský, 1000 divákov