Oliver Buza Basketbal

Spišiačky rozmontovali Poprad. V derby padla stovka

Po nepríjemnej prehre s Good Angels si Spišiačky chceli napraviť chuť v derby zápase s Popradom. Samotný výsledok napovedá, že sa im to dokonale podarilo.

Ilustračný obrázok k článku Spišiačky rozmontovali Poprad. V derby padla stovka

Už prvý víťazný rozskok akoby predurčil dianie v tomto derby stretnutí. Spišiačky vytiahli na Popradčanky aktívny pressing a tie nevedeli kam skôr skočiť. V rozohrávke kopili chybu za chybou a Spišiačky trestali. Skóre v ich prospech utešene narastalo a do veľkej prestávky sa šlo za stavu 67 – 26.

Po polčase tréner Demečko výrazne obmenil zostavu, no deštrukcia hostiek pokračovala. Novovešťanky neraz roztočili taký kolotoč, že Podtatranky sa museli cítiť, ako keby boli v bubne práčky svojho generálneho sponzora. Magický stý bod strelila v 29.minúte Krnjetina. V poslednej štvrtine ubrali Spišiačky z útočného valca plyn a dovolili snaživým Popradčankám aspoň zmierniť nepríjemný debakel. Pod Tatry si aj napriek tomu odniesli devastujúcu prehru 60 : 117.

Dávid Demečko (tréner SNV) : „Tri štvrtiny sme na palubovke dominovali a dievčatám nemám čo vytknúť. Basketbal sa však hrá 40 minút a my sme ho dnes hrali len tridsať. Musíme si z toho zobrať ponaučenie, aby sa nám to v ďalších zápasoch nevypomstilo. Čaká nás ťažký Ružomberok, tam musíme hlavne v obrane podať diametrálne odlišný výkon. Regina Palušná nehrala, lebo trošku cíti koleno a tak sme ju tak trochu šetrili.“

ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves – ŽBK Whirpool Poprad 117:60 (35:12, 67:26, 100:38, 117:60)

ŠKBD Rucon: Letková 20, Williamsová 14, Stehlíková 12, Babariková 8, Staneková 4. (Krnjetinová 18, Lásková 17, Nagyová 13, Petríková 7, Zatloukalová 4, Jurčišinová 0, Vajnerová 0) . Tréner: D. Demečko

ŽBK Poprad: Stohrová 19, Davisová 13, Draganovská 6, Lavríková 4, Turzaková 4. (Tetemondová 8, Reháková 4, Krafčíková 2) Tréner : L. Kovalský

TH: 24/22 – 35/23. Fauly: 31 – 20. 5 faulov: 33 min. Stehlíková, 40 min. Lásková – 38 min. Tetemondová Trojky: 2 – 2. Diváci: 900. Rozhodovali : Daňo, Perečinský, Kiss