Utorok 23. júl 2019 Oľga  18 °C
Webnoviny - Kultúra

Spišský hrad ponúkne počas víkendov bohatý program

Spišské múzeum v Levoči pripravilo pre návštevníkov Spišského hradu počas prázdnin bohatý sprievodný program.

Hradné expozície budú doplnené v rámci kultúrneho festivalu Leto na hrade víkendovými podujatiami. Každý víkend ponúkne Spišské múzeum na spríjemnenie pobytu na hrade rozmanité predstavenia a aktivity.

„Každá sobota počas júla a augusta je ukončená nočnou prehliadkou pre všetkých, ktorí chcú zažiť Tajomné noci na hrade,“ informovala Dáša Uharčeková Pavúková. V cene osobitného vstupného na nočnú prehliadku je zahrnuté predstavenie, prehliadka areálu hradu, expozícií, ochutnávka v hradnej kuchyni a výstup na vyhliadkovú vežu. Nočné prehliadky budú začínať o 20:30.

K atraktívnym podujatiam pre návštevníkov bude podľa Uharčekovej Pavúkovej patriť vyvrcholenie šermiarskeho víkendu 7. júla, ktorá bude spojená s Nočnou ohňovou šou. O týždeň neskôr, 14. júla je pripravená pre návštevníkov divadelná klasika Hamlet na Spišskom hrade, v ktorom sa predstavia herci divadla Kontra.

Poslednú júlovú sobotu prinesie na hrad závan exotiky, temperamentnej hudby a ladného pohybu výnimočná tanečno–hudobná šou medzinárodne uznávaných umelcov pod názvom Omnion – Kathak.

Spišské múzeum v Levoči, ako správca Spišského hradu, tento rok začalo s projektom Myslíme na deti. Ide o súbor podujatí určených deťom všetkých vekových kategórií. Spišský hrad bude počas vybraných víkendov patriť detskému návštevníkovi. Víkendy 14. a15. júla a potom 21. a 22. júla budú patriť tvorivým dielňam, animáciám, hrám a dobrodružstvám určeným všetkým deťom pod názvom Hradohranie. V nedeľu o 15:00 doplnia program pre deti interaktívne divadelné predstavenia.

V nedeľu 15. júla to bude Statočný cínový vojačik, 22. júla Letná rozprávková šou a 29. júla Medovníkový domček. Fanúšikovia hudobnej skupiny IMT Smile sa môžu už teraz tešiť na koncert skupiny priamo na Spišskom hrade, ktorý sa uskutoční v piatok 3. augusta o 20:00 na dolnom nádvorí.

poprad24/webnoviny

Tento článok nie je možné komentovať.