Kultúra, zábava či akcie pre deti? Na toto sa môžete tešiť vo februári v Poprade a okolí

A máme tu už druhý mesiac tohto roka. Na čo všetko sa počas neho môžete tešiť? Pripravili sme prehľad top podujatí v našom meste a okolí.

Monika Gécziová
Ilustračný obrázok k článku Kultúra, zábava či akcie pre deti? Na toto sa môžete tešiť vo februári v Poprade a okolí
Foto: Jano Štovka

Textile Art of Today

1. februára o 17:00 – Tatranská galéria, Poprad
Vernisáž výstavy 5. medzinárodného trienále textilu. Ide o medzinárodný výtvarný projekt, ktorý prezentuje súčasnú textilnú tvorbu. Výstava potrvá od 1. februára 2019 do 14. marca 2019

Ples Športovcov 2019

1. februára o 19:00 – Obecný úrad, Švábovce
O zábavu sa postará hudobná skupina Spirit. Čaká vás skvelá zábava, pestrý program a bohatá tombola. Vstupné 30 eur.

Ples Záchranárov 2019

1. februára o 19:00 – Michalská, Kežmarok
8. ročník Plesu záchranárov s hosťom večera Jurajom „Šokom“ Tabačkom. Dress code: 70. a 80. roky. Vstupné 40 eur.

Balónová fiesta 2019

1. – 3. februára – Black Stork, Veľká Lomnica
Balónová fiesta s nabitým programom a skvelou zábavou, o ktorú sa postará DJ EKG, laser show, ohňová show, bubnová show.

Slovenský pohár v halovej lukostreľbe

2. februára od 8:00 do 17:00 – telocvičňa ZŠ Komenského, Poprad
Druhý ročník Slovenského pohára v halovej lukostreľbe sa bude konať pod záštitou primátora mesta Poprad Antona Danka.

Putovanie za históriou tatranských osád

2. februára o 10:00 – zraz pri drevenom altánku (parkovisko nad autobusovou stanicou), Starý Smokovec
Kultúrno-historická prechádzka po okruhu pamiatok a zaujímavostí Starého Smokovca s profesionálnym turistickým sprievodcom, ktorá trvá približne 2 hodiny. Vstupné 4 eurá na mieste alebo 3 eurá v predpredaji.

Majstrovstvá SR v 10 tancoch 2019

2. februára od 11:00 – Aréna, Poprad
Majstrovstvá Slovenskej republiky, tentokrát v 10 tancoch (štandardné aj latinsko-americké). Hosťom galavečera bude speváčka Dara Rolins.

Pletenie biča

2. februára o 12:00 – Galéria a predajňa ÚĽUV Tatranská Lomnica
Pletenie biča predvedie jeden z vystavujúcich výrobcov pán Ľuboš Majan. Samozrejme, po vyhotovení biča, nebude chýbať ani názorná ukážka plieskania bičom. Vstup voľný.

Večera pod hviezdami

2. a 23. februára o 17:30 – Aprés ski bar, Tatranská Lomnica
Zažite netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnajte si tak nočnú atmosféru hôr. Počas výletu je pre vás pripravená nočná jazda lanovkou, prehliadka observatória, večera na Skalnatom Plese i výhľad z vyhliadkovej ve­že.

Študentský Ples 2019

2. februára o 18:00 – Kaskáda, Poprad-Matejovce
OZ Junior Team Svit pozýva na Študentský Ples 2019. Pestrý program v podobe súťaží a tomboly spríjem­ní DJ TWISTER. Hudobným hosťom večera bude skupina Gipsy Čáve. Vstupné 20 eur.

Country salón

2. februára o 18:00 – Koncertná sála ZUŠ, Dom kultúry, Poprad
Country tancovačka so skupinou Tony Smatana Band zo Spišskej Novej Vsi a s tanečníkmi Smokie Mountains Dancers z Košíc.  Vstupné 6 eur.

Ples Optimistov 2019

2. februára o 19:00 – Reduta, Poprad
Moderátorom a zabávačom večera bude Michal Kubovčík. O zábavu sa postará aj živá hudba Progres, chýbať nebude degustácia destilátov a rumov. Vstupné 54 eur.

5. Reprezentačný ples BK Iskra Svit

2. februára o 19:00 – Spolcentrum, Svit
Večerom bude sprevádzať moderátor Martin “SHILO” Šilan, spolu s pestrým programom – Ľudová hudba Muzikoši, Hands up crew, basketball and football Freestyle a pop-rocková skupina Whatever.

XXI. Hasičský ples DHZ Batizovce 

2. februára o 20:00 – Sála v DK, Batizovce
O zábavu sa postarajú hudobná skupina Štýl a Cimbalovka Popradčan.

Návrat domov

2. a 3. februára o 16:30 – Kino Tatran, Poprad
Premietanie dobrodružného rodinného filmu od autora bestselleru Psia duša, v rámci ktorého do kina zavíta psík z mestského útulku za účelom zbierky na zateplenie kotercov.

Traja tučniaci

3. februára o 10:00 – Dom kultúry, Poprad
Divadlo Gašparko z Prešova si pre deti pripravilo novú rozprávku o Troch tučniakoch. Ne­rozluční kamaráti sa veru tiež môžu rozhádať. Pomôže im Macko pomeriť sa? Vstupné 1,50 eur.

Stíhačky okolo Jakubianky

3. februára od 10:00 – štart od Bistra Štelka, Nová Ľubovňa
Tretí ročník pretekov v behu na lyžiach Stíhačky okolo Jakubianky. Prihlásiť sa môžete online do 31. januára na stránke www.aktivnyzivot.sk. Pripravené sú aj sprievodné podujatia, kratšie trasy pre deti, streľba zo vzduchovky a vozenie konským záprahom.

Don Bosco Show

3. februára o 15:00 – Dom kultúry, Poprad
Zábavno-kultúrny program, ktorý každoročne pripravujú deti a mladí, pôsobiaci u saleziánov v Poprade – Veľkej a v oratóriu na sídlisku Juh, pri oslave sviatku zakladateľa saleziánov dona Bosca. Vstup voľný.

Organový koncert

3. februára o 15:30 – Rímsko-katolícky kostol sv. Jozefa robotníka, Svit  
Na organe hrajú: Marek Matava z triedy Davida di Fiore, Vladimír Porada, Peter Kinga, Kristián Mačák, Lýdia Krpelanová, Jakub Zemjanek z tiedy Petra Čapó.

Hravé vysvedčenie

3. februára od 15:00 do 18:00 – Forum, Poprad
Od 15:00 divadelná adaptácia slovenskej ľudovej rozprávky „Hopsa, horsa, zem otvor sa“ pod názvom Ali Baba v spolupráci s bábkovým divadlom Babadlo. Deti ako aj dospelí sa budú môcť v čase od 15:00 – 18:00 kreatívne vyhrať v tvorivej dielni a odniesť si so sebou milé produkty z recyklovaného materiálu. Samozrejme na všetkých šikovných školákov čaká aj sladká odmena.

Nedeľné premietanie o Tatrách

3. februára o 16:00 – Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie, Vila Alica, Starý Smokovec
Premietneme si digitálne krátke filmy o Vysokých Tatrách z archívu múzea. Vstupné 2 eurá.

Divadelné fašiangy – Světáci

3. februára o 18:00 – Divadelná sála, Spišská Sobota
V rámci Divadelných fašiang si Divadlo J. K. Tyla České Budějovice pripravilo divadelné predstavenie Svě­táci, podľa skvelej televíznej komédie. Vstupné 6 eur.

Kováči (Miloš Nikolič)

7. februára o 18:00 – Dom kultúry, Poprad
Hra srbského autora Miloša Nikoliča Kováči je absurdnou, miestami trpkou komédiou, ktorá vás zavedie do kováčskej dielne, kdesi v Nemecku. Dĺžka predstavenia je 75 minút, ceny vstupeniek od päť do desať eur.

Snežné psy

9. – 10. februára – medzistanica Štart, svah Čučoriedky, Tatranská Lomnica
Eskimácky víkend zábavy pod Lomničákom, počas ktorého si budete môcť užiť 2 dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psíkov, lavínových hier, či zažiť skvelú rodinnú lyžovačku. 

Zdravotnícky ples

9. februára o 18:00 – Hotel Agro, Veľká Lomnica
Stredná zdravotnícka škola v Poprade organizuje 5. ročník Zdravotníckeho plesu. Vstupné je 30 eur.

Zimné hry s Usmievankou

10. februára o 10:00 – Dom kultúry, Poprad
A zahráme sa aj na karneval…zimný interaktívny koncert plný bielej zimy, snehu, snehuliakov a hier s nimi spojených. Vstupné 1,50 eur.

Divadelné fašiangy – Škriepky v Chioze

10. februára o 18:00 – divadelná sála, Spišská Sobota
V rámci Divadelných fašiang si Divadlo A a Shanti Prievidza pripravili temperamentnú komédiu Škriepky v Chioze. V tejto komédii nie je núdza o šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť, ale aj o hromadu lásky. Samozrejme všetko je to výdatne okorenené ostrým talianskym temperamentom. Vstupné šesť eur.

Národný týždeň manželstva – Duet Tour

13. februára o 17:00 – zasadačka MsÚ, Poprad
Jedinečný vzdelávaco – spoločenský program, ktorý upriami pozornosť na základné piliere a hodnoty manželstva. Zároveň vytvorí priestor pre oddych, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu partnerských vzťahov.

Exkluzívny Valentínsky koncert 

13. februára o 19:00 – Dom kultúry, Poprad
Koncert Roba Opatovského a jeho hudobnej skupiny. Bonusom koncertu bude mladý slovenský fenomenálny gitarista David Bílek z Bratislavy.

75 Tajomstiev lanovky

16. februára o 18:00 – Tatranská Lomnica
Zažite magickú atmosféru, vráťte sa v časoch tatranských a odhaľte zákutia stanice lanovky. Takúto možnosť máte úž túto zimnú sezónu v rámci osláv 75. výročia.

Matejovský ples rodičov a školy

16. februára o 19:00 – Kaskáda, Poprad- Matejovce
Moderátorom večera bude Binďo  a zabávať bude skupina Avanti. V tombole môžete vyhrať – dovolenku do Chorvátska, práčku, televízor a iné skvelé ceny. Cena 38 eur.

Paci Pac Deťom 2019

17. februára o 10:00 – Dom kultúry, Poprad
Paci Pac predstavia nové CD i posily v kapele a pripravený je obohatený program.

Horúci Valentín Trochu inak

17. februára o 17:00 – Hotel Lomnica, Veľká Lomnica
Talkshow s moderátorkou Adelou Vinczeovou, ktorá vyspovedá markizáckeho redaktora a hrdého Tatranca Jána Tribulu. Tešiť sa môžete i na charizmatického speváka rusínskych piesní Štefana Šteca či na účastníčku programu Teach for Slovakia Máriu Mydliarovú. Cena vstupenky je 25 eur, VIP vstupné zahrňujúce pozvanie na pohárik s Adelou po predstavení, je 40 eur.

Divadelné fašiangy – Pohreb

17. februára o 18:00 – divadelná sála, Spišská Sobota
V rámci Divadelných fašiang si pre vás Divadlo DINO Piešťany pripravilo čiernu komédiu Pohreb. Tragikomická príprava mäsiara Pohánku na smrť. Predstavenie je plné vtipných až komických situácií, ktoré smerujú k trpkému vyzneniu – ceste do hrobu sprevádzanej ľudskou chamtivosťou a zlobou. Vstupné 6 eur.

Umenie vraždy

18. februára o 19:00 – Dom kultúry, Poprad
Súčasná hra amerického autora Joa DiPietra nás zavedie do výstredného umeleckého sveta, v ktorom je v mene umenia dovolené čokoľvek. Hrajú Zuzana Fialová, Roman Poláčik, Jana Kovalčíková, Gregor Hološka. Vstupné je 17 eur.

Mamma Mia!

20. a 21. februára od 19:00 – Aréna, Poprad
Muzikál Mamma Mia! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, ktoré sú umne prepojené s dojímavým a vtipným dejom. Účinkujú K.Has­prová/S.Noriso­vá, M.Drínová/R.Dang Van, Z.Vačková/J.Švo­ňavská, S.Sklovska/J.Hu­binská, R.Halák/M.Ochránek, M.Kaprálik, P.Kočiš/P.Plevčík, P.Vyskočil/D.Koči a ďalší. Vstupné 20 až 30 eur.

Juraj Hnilica SÓLO

21. februára o 19:00 – Kaviareň a cukráreň Malý Princ, Poprad
Sólo, akustické prevedenie autorských skladieb Juraja Hnilicu v intímnom, “obývačkovom” nádychu. Vstupné od 4 do 10 eur.

Dermacol NoName acoustic tour 

22. februára o 19:30 – Dom kultúry, Poprad
Akustické turné Dermacol NO NAME tour 2019! Vstupné 20 eur.

City bál – najlepší ples v meste

22. februára o 20:00 – Fabrika restaurant, Poprad
City bálom bude sprevádzať nové moderátorske duo Martin Meľo a Martina Comiso. O zábavu sa postará bratislavská kapela The Cellmaters. Vstupné 75 eur.

17. Reprezentačný ples Folklórneho súboru Jánošík

23. februára o 19:00 – Spolcentrum, Svit
Do tanca zahrá Ľudová hudba Liptákovci zo Sabinova a Ľudová hudba Jánošík. Cena: 37 eur.

Divadelné fašiangy – Manželská poradňa

24. februára o 18:00 – divadelná sála, Spišská Sobota
V rámci Divadelných fašiang si pre vás Celkom malé divadlo Starý Tekov pripravi­lo kabaret so živou hudbou - Manželská poradňa. Vstupné 6 eur.

Rok na dedine

24. februára o 15:00 – Dom kultúry, Poprad
Slávnostný galaprogram pri príležitosti 30. výročia založenia Detského folklórneho súboru Venček z Popradu. Hosť programu Ľudová hudba Branisko zo ZUŠ Sp. Podhradie. Vstupné dobrovoľné.

 Fragile vo Svite

26. februára o 19:00 – Dom kultúry, Svit
Koncert slovenskej vokálnej skupiny zloženej z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Dĺžka podujatia: 120 minút, vstupné: 14 eur.

Revízor

28. februára o 18:00 – Dom kultúry, Poprad
Známa komédia Revízor s prvkami satiry od N. V. Gogoľa. Kritizuje v nej spoločenské pomery vo vtedajšom Rusku – to všetko v podaní Divadla Ozvena – Stráže v réžií R. Kubusa. Vstupné: 6 eur.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk