Stano Jasečko rozhodol v predĺžení

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v treťom finálovom stretnutí play off Slovnaft extraligy nad úradujúcim majstrom HC Košice 2:1 po predĺžení a znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:2. Vo videu aj rozhovor s Júliusom Hudáčkom a strelcom

HK Poprad – HC Košice 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 22. Dravecký (Fabuš), 66. Jasečko (Lundberg) – 27. J. Brejčák (Škovira, Kuľha). Rozhodovali: Minár, Šír (obaja ČR) – Gajan, Stano vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4404 divákov
Na zápasy: 1:2

Zostavy a striedania:
Poprad: Lipovský – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers, Kasík – Škovira, Lundberg, Kuľha – Svitana, Kmiť, Kroták – Rapáč, Klouda, Wanvig – Vandas, Mlynarovič, Paločko
Košice: Hudáček – Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák – Miklík, Kristek, Vorel – Fabuš, Gron, Bartoš – Dravecký, Zálešák, Pašek – Baláž, Frolík, Jenčík

Na popradskom štadióne sa začalo vo vysokom tempe a už po pár sekundách sa dostal do dobrej príležitosti Kroták, ktorý však bekhendom neprekonal Hudáčka. Domáci v úvodných minútach hrali na tri formácie, čím si vytvorili tlak, no ani po Svitanovej strele z 3. minúty sa stav nemenil. Z následného protiútoku bol blízko ku gólu hosťujúci Kristek, ktorý obkorčuľoval bránku, no Lipovský si s jeho zakončením zázračne poradil. Košičania sa usadili v útočnom pásme počas presilovky piatich proti trom, avšak nič z nej nevyťažili. V 9. minúte mohol nakloniť misky váh na popradskú stranu Škovira, pozorný Hudáček sa nedal zaskočiť. Oba tímy dobre bránili, vyrážali do rýchlych kontier a napádali súpera už pri rozohrávke. „Kamzíci“ mali opticky navrch, ale ani šance Wanviga a Rapáča z 15. minúty neskončili v sieti. Predtým však zvonila na domácej bránke pravá žŕdka po zakončení Vorela. V závere unikol v oslabení Zálešák, Lipovský sa nenechal zaskočiť a pár sekúnd pred koncom prvej časti mohol domáci kapitán Kroták otvoriť skóre duelu, no Hudáček sa nenechal zaskočiť.

Do druhej časti vstúpili lepšie „oceliari“, ktorí sa v presilovej hre po Draveckého tečovanom puku ujali vedenia – 0:1. Domáci zvýšili obrátky, avšak ani s pribúdajúcimi príležitosťami nevedeli nájsť recept na brankára hostí. Ten napokon kapituloval v 27. minúte počas presilovky domácich, keď sa pred ním najlepšie zorientoval Ján Brejčák a vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu sa hra prelievala zo strany na stranu s príležitosťami na oboch stranách. Štyri minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky sa v početnej výhode o jedného hráča ocitol v ideálnej šanci domáci Kmiť, ale zaúradovala lapačka hosťujúceho gólmana.

Do záverečného dejstva vstúpili obe mužstvá s cieľom čo najrýchlejšie skórovať a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie ku gólu mali „kamzíci“ ale Rapáč a po ňom ani Lundberg nedokázali prekonať dobre chytajúceho Hudáčka. Domáci naďalej pokračovali v ofenzívnom tlaku a v 45. minúte mal obrovskú príležitosť Kuľha, ale zoči-voči košickému brankárovi nepochodil. Vzápätí napálil ľavú žŕdku jeho svätyne Klouda. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času sa pred bránkou hostí ocitol v dobrej príležitosti Wanvig a 31 sekúnd pred sirénou mal víťazný gól na hokejke Lundberg, ale obaja podobne ako ich spoluhráči nepochodili.

Keďže sa po šesťdesiatich minútach nerozhodlo, na rad prišlo predĺženie. V jeho úvode mal obrovskú šancu Kroták, ktorý si položil na ľad obrancu i brankára, no trafil iba bočnú konštrukciu bránky. Napokon rozhodol v 66. minúte popradský obranca Jasečko, ktorý strelou od modrej čiary nedal Hudáčkovi šancu.