Šport

Štrbské bežky už túto nedeľu: Poznáme program, prídu aj bratia Timkovci

Už sedem rokov sa organizátori zo Športového klubu Štrba snažia ponúknuť lyžiarskej verejnosti preteky, ktorých sa môžu zúčastniť všetci fanúšikovia bežeckého lyžovania bez ohľadu na ich vek a schopnosti.

Ilustračný obrázok k článku Štrbské bežky už túto nedeľu: Poznáme program, prídu aj bratia Timkovci
Zdroj: Dnes24.sk

V nedeľu 19. januára sa tak na Štrbskom Plese uskutočnia verejné preteky v behu na lyžiach – Štrbské bežky. Z organizačného výboru podujatia informovali, že súťaž sa koná pod záštitou hudobnej skupiny No Name a trať si z kapely prídu vyskúšať aj bratia Ivan a Igor Timkovci.

Zároveň v tento deň medzinárodná lyžiarska asociácia FIS organizuje oslavu Svetového dňa snehu – World Snow Day, do ktorého sa zapojí okolo 500 podujatí a oslavy budú prebiehať v 45 krajinách,“ informujú organizátori. Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj- a päťkilometrový o­kruh.

Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom, no na trati pripravia aj klasickú stopu.

Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné „Štrbské bežky“. Pre žiakov pripravili 700-metrovú prekážkovú trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. „Kros šprint si môžu vyskúšať aj všetci starší pretekári prihlásení na verejné preteky,“ dodávajú organizátori stým, že deti do 10 rokov si môžu zmerať sily na krátkej rovinatej trati s malými prekážkami a najmenší športovci si budú môcť vyskúšať detské bežky.

Na podujatí vystúpi skupina Batida so svojou bubnovou šou, chystajú tiež hudobno-zábavný koncert. Organizátorom pretekov je Športový klub Štrba, obec Štrba a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Na príprave podujatia sa podieľajú dobrovoľní organizátori zo Štrby, ktorí v decembri zorganizovali už 47. Tatranský pohár v behu na lyžiach a v marci pripravujú Majstrovstvá SR v behu na lyžiach. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a je súčasťou celoročného kalendára športových podujatí Tatry v pohybe.

Pozrite, aká bola atmosféra na predošlom ročníku.

OBRAZOM: Bežkári ovládli Štrbské Pleso
9
Galéria
Zdroj: Športový klub Štrba
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie