Peter Handzuš Rôzne

Stredajšie záchranné akcie HZS

Záchranári absolvovali po dva výjazdy vo Vysokých Tatrách a Slovenskom raji.

Záchranári z Oblastného strediska HZS v Slovenskom raji dnes dopoludnia boli požiadaní o pomoc pre poľského turistu, ktorý si zranil dolnú končatinu v Prielome Hornádu a nebol schopný samostatnej chôdze. Po príchode na miesto udalosti záchranári ošetrili zraneného a na nosidlách UT 2000 transportovali k terénnemu vozidlu, ktorým ho previezli na Podlesok. Na ďalšie ošetrenie do zdravotného zariadenie pokračoval v sprievode kamarátov.

V popoludňajších hodinách ošetrili 6-ročného maďarského chlapca po uštipnutí hmyzom, ktorého následkom bola silná alergická reakcia. Po poskytnutí predlekárskej starostlivosti chlapca záchranári HZS odovzdali privolanej posádke RLP zo Spišskej Novej Vsi.

Záchranári HZS z Vysokých Tatier ošetrili a transportovali slovenského turistu, ktorý si zranil dolnú končatinu v oblasti členka na trase zo Štrbského Plesa na Tatranskú Štrbu.

Krátko po návrate boli záchranári vyslaní na Zbojnícku chatu, kde chatár požiadal VZZS o pomoc pre 10– ročné dievčatko z Čiech. Pre silnú búrku nebolo možné nasadenie leteckej techniky, preto Krajské operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby požiadalo HZS o vykonanie zásahu. Záchranári HZS po príchode na Zbojnícku chatu dievčatko ošetrili a za ich pomoci zostúpila k Rainerovej chate, odkiaľ ju terénnym vozidlom HZS transportovali do Starého Smokovca. Na ďalšie ošetrenie pokračovala v sprievode rodičov vlastnou dopravou.

Informácie pre Poprad24 poskytlo OS HZS.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM