Krimi

Streľba v reštaurácii pri Štrbskom plese: Policajti už vzniesli obvinenie!

Popradskí policajti vyriešili prípad lúpeže so streľbou v kolibe pri Štrbskom plese. Obvinený je muž z Vranova nad Topľou. Čo sa tam vlastne stalo?

Ilustračný obrázok k článku Streľba v reštaurácii pri Štrbskom plese: Policajti už vzniesli obvinenie!
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

V pondelok 24. augusta sme vás informovali o streľbe s lúpežou, ku ktorej došlo v jednej z reštaurácií pri Štrbskom plese.

Popradskí muži zákona sa spojili s policajtmi z Krajského riaditeľstva Policajného v Prešove a lúpež sa im podarilo objasniť.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 29 ročnému mužovi z okresu Vranov nad Topľou pre zločin lúpeže, ku ktorej došlo dňa 23.08.2020 v čase okolo 18.00 hod. v objekte Koliby Patria na Štrbskom Plese, kde obvinený muž pod hrozbou použitia strelnej zbrane a následných 2 výstrelov do stropu miestnosti kuchyne vzal z odkladacieho priestoru služobného vozidla mobilný telefón. Jednému zamestnancovi vzal retiazku zo žltého kovu a druhému vzal hodinky,“ informujú policajti na sociálnej sieti.

Páchateľ potom podľa policajnej správy vošiel do budovy a v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu. „Prešiel späť do reštaurácie a zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť vo výške 1016,50 Eur a knihy objednávok. Z budovy odišiel opäť služobným vchodom smerom k jazeru. Pri tomto čine k zraneniu osôb nedošlo,“ uvádzajú ďalej.

Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície bude podľa nej spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby.
Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

OBJASNENÁ LÚPEŽ STREĽBY V KOLIBE Pred pár dňami sme Vás informovali o lúpeži, ku ktorej došlo v jednej z reštaurácií...

Posted by Polícia SR - Prešovský kraj on Wednesday, August 26, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie