Peter Handzuš Futbal Šport

Súboj o Fortuna ligu začal. Parádna rozlúčka Stana Šestáka s domácim trávnikom

Druhý tím 2. ligy FK Porad odhral v utorok (28.5.) prvý zápas baráže o najvyššiu futbalovú súťaž proti AS Trenčín.

Dva zápasy, dva rozdielne výkony. Popradskí orly v zápase proti Trenčínu excelovali. Prvé minúty síce patrili hosťom a ich zvýšenému tlaku na popradskú bránu, ale gól padol na veľkú radosť domácich fanúšikov v 10. minúte z kopačky Adama Pajera na opačnej strane ihriska.. FK Poprad – AC Trenčín 1:0. V druhej časti prvého polčasu sa už hralo viac pred bránou hostí a Poprad mohol skórovať ešte raz, ale proti bolo brvno trenčianskej brány.

Vo výbornom výkone pokračovali futbalisti FK Poprad aj v druhom polčase. Nekompromisná obrana, ktorá začínala už na úrovni útočníkov, robila Trenčanom veľké starosti a fortunaligisti sa nedokázali dostať do žiadnej vyloženej šance. V 58. minúte potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich popradský kanonier Stano Šesták, pre ktorého to bola parádna rozlúčka s popradským trávnikom.

Pozrite si rozhovor so Stanom Šestákom po zápase.

FK Poprad – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: Pajer, Šesták
ŽK: Gallovič, Acosta, Zekucia – Slávik, Šulek, Bukari, Mašovič
Zápas sledovalo 2310 divákov.

FK Poprad: Knurovský – Maslo, Luberda, Horváth, Zekucia, Gallovič, Pajer, Kukoľ, Zošák, Acosta (Streňo), Šesták (Slebodník)

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Zubairu, Šulek, Sleegers, Umeh (Bukari), Slávik, Petráš (Roguljič), Kleščík, Corryn, Mašovič (Ubbink)

Vyjadrenie trénerov po zápase si môžete pozrieť vo videu.

Futbalisti FK Poprad aj naďalej snívajú svoj sen o Fortuna lige. Ich výkon, ktorý predviedli proti Trenčínu na trávniku NTC Poprad naznačuje, že sen to môže byť skutočne reálny. O všetkom sa rozhodne v sobotu 1. júna na umelej tráve v Žiline. Držte im palce!

FK Poprad - AS Trenčín 2:0