Peter Handzuš Futbal

Súboj o lídra súťaže skončil remízou. Na čele strelcov je duo Darebákov

Po vianočnej prestávke pokračovala v druhú januárovú sobotu Zimná liga Popradskej futsalovej ligy 7. a 8. kolom.

Ilustračný obrázok k článku Súboj o lídra súťaže skončil remízou. Na čele strelcov je duo Darebákov

Líder ligy, Darebáci, mali za súperov družstvá, ktoré boli zatiaľ bez prehry. V otváracom zápase dňa nastúpili proti No Limit. Tým chýbali kľúčoví hráči, čo sa prejavilo na ihrisku. S Darebákmi dokázali držať krok len prvý polčas, ktorý prehrali 2:0. V druhom ich deklasovali 11:0 a uštedrili im nečakanú vysokú prehru 13:0. Ďalší ich súper bola FC Sobota a bol to zápas z iného súdka. Videli sme zápas dobrej úrovne bez víťaza. Remízou 4:4 si udržali 1. miesto.

Ďalšia remíza sa zrodila v zápase Livers Pub – Veľká 1984. Veličania vyhrávali ešte niekoľko sekúnd pred koncom zápasu. No ich hráč sklzom v bránkovisku zabránil v hre. Podľa upraveného pravidla o hre na zemi rozhodca správne nariadil pokutový kop. Ten bol premenený a družstvá si rozdelili po 1 bode.

Najväčším prekvapením kola boli určite pivári z Beer Boys. Prvý zápas odohrali s No Limit. Pustili sa do súpera bez rešpektu od začiatku, polčas vyhrali 5:0, celkovo 9:2. Namaškrtení týmto zápasom nastúpili proti Lion Šatex. Vynikajúcou obranou dokázali tohoto súpera poraziť 3:0, keď sa im podaril premeniť aj pokutový kop.

Voľno mali tentokrát Elron Team a FC Starí Juch. V tabuľke nastala zmena len na 3.-5. mieste, kde si družstvá navzájom vymenili svoje miesta.

V poradí strelcov vedie dvojica Darebákov – Mezey, Marhefka.Traja brankári nepustili loptu za svoj chrbát – Solus z Darebákov, Horváth z Lion Šatex a Mlynarčík z Beer Boys.

Nasledujúcu sobotu 18. 1. pokračujeme 9.-10.kolom. Voľno majú Darebáci a B-Team. Uvidíme, ako sa zmení tabuľka. Dokážu Sobotčania vyhrať oba svoje zápasy a zosadiť z 1. miesta Darebákov?

NO LIMT – BEER BOYS 2:9 (0:5)
góly: Hudzik Jak. 1, Kostka 1 – Melicherčík 3, Gallovič 2, Blaško 2, Čistý 1, Jurský 1
brankári: Lazor – Mlynarčík

B-TEAM – LION ŠATEX 0:9 (0:7)
góly: Mezovský 4, Vojčík S. 2, Kiška J. 1, Kovalčík 1, Šproch 1
brankári: Petrek – Horváth

LIVERS PUB – VEĽKÁ 1984 3:3 (1:1)
góly: Varga 1, Rigo 1, Maličký 1 – Kolmokov 1, Kšendzakovič 2
brankári: Pavlovič – Smižanský
Ž.K: Ilavský – Kolmokov, Majerský