Súboj tabuľkových susedov pre Piešťany. Tretie miesto sa Popradu vzďaľuje

Posledný domáci zápas v roku 2013 Popradčanom nevyšiel. Po nevýraznom výkone sa z troch bodov mohli tešiť hostia z Piešťan. Zápas spestrila aspoň návšteva fanklubu z českých Vítkovíc.

Ilustračný obrázok k článku Súboj tabuľkových susedov pre Piešťany. Tretie miesto sa Popradu vzďaľuje

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Fabian, 27. Sýkora, 53. Paločko – 14., 26., 50. Románek, 6. Hamrák, 17. Stupka. Rozhodovali: Jura – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 4:11, navyše: Drábek (Poprad) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2149 divákov

HK Poprad: Sidor – Gaborčík, Suchý, Kurali, Makovský, D. Brejčák, Jáchym – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko – Drábek, Mlynarovič, M. Nagy – Gápa, Paukouček, Belluš – Štrauch
ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Rais, Cuník, A. Hruška, Filip, Drgoň, Filo, Škadra – Stupka, Holovič, Lušňák – Melichárek, Mišura, V. Nemec – Chylo, Hamrák, S. Saliji – Románek, Peško, Haring

Domáci začali o čosi aktívnejšie, často strieľali a pohybom si pýtali fauly. Už prvú presilovku zužitkoval Fabian a zdalo sa, že „kamzíci“ prvú časť bez problémov zvládnu. Opak bol však pravdou. Piešťanom vyšli tri protiútoky a popradský brankár Sidor nezachytil ani jeden z nich. Góly po pekných pasoch zo stredného pásma strieľali postupne Hamrák a Románek. V 17. minúte v prečíslení pekne zakombinovali Stupka s Lušňákom a hostia pod Tatrami viedli už 1:3.

Ak chcel pomýšľať na úspech Poprad musel v druhej časti nutne zvýšiť obrátky. Piešťany však pozorne bránili a z ničoho nič opäť potrestali ľahostajnosť domácich hráčov, keď Paukoučekovi preskočil puk hokejku rovno pred bránkoviskom a Románek druhým gólom bez problémov zvýšil. Sýkora o vyše minúty spoza kruhov delovkou prekvapil Tomeka a znížil, Popradčania mohli pred treťou tretinou aspoň dúfať.

Domácim naďalej nevychádzali presilovky, v tretej tretine obrovské šance zahodili Lapšanský či Stals, Sýkora nepremenil ani trestné strieľanie. Na opačnej strane Románek v 50. minúte strelou do vinkla skompletizoval svoj hetrik a poslal hostí do trojgólového vedenia. V 53. minúte Paločko už len prikrášlil na 3:5 z pohľadu Popradu. Piešťany zaslúžene zvíťazili.