Marián Handzuš Basketbal

Svit nedal Interu šancu

Iskra dosiahla po jednoznačnom priebehu aj vďaka 11 trojkám víťazstvo o 14 bodov a ukončila tak sériu neúspešných zápasov.

BK Iskra Svit – BK Inter Bratislava 83:69 (23:14, 19:22, 17:14, 24:19)BK Iskra Svit – BK Inter Bratislava 83:69 (23:14, 19:22, 17:14, 24:19) Najviac bodov: McCoy 22, Polakovič 18, Bilík 16 – Miloševič 24, Lukjanec 15, Ďurana 9 TH: 12 /15 – 19/11, trojky: 11 – 6, fauly: 19 – 18, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Hrabuvčin, 450 divákov

Od úvodného rozskoku boli domáci pánmi na palubovke a už v tretej minúte si hosťujúci tréner musel vyžiadať oddychový čas, keď Inter prehrával už 8:0. Bratislavčania sa vrátili do zápasu, zvýšili presnosť pri streľbe a dôraz pri obrane, no do konca prvej štvrtiny sa im znížiť nepodarilo, veď Bílik svojím útočným doskokom v poslednej sekunde udržal vedenie o 9 bodov – 23:14. Druhá štvrtina začala o čosi statickejšie, rýchle útočné akcie sa vytratili na úkor častých trestných hodov. Hosťom tento obraz hry vyhovoval a ak by domáci nepremieňali nezvykle veľa trojkových pokusov, zrejme by sa šlo do prestávky nižším rozdielom, než bol ten šesťbodový.

Pri vstupe do druhej polovice hostia ešte verili v zvrat, „medvede“ zo Svitu ich však znovu schladili úspešnými trojkovými pokusmi a umne držali súpera na dištanc. Inter sa pokúsil zabojovať o výsledok v závere tretej štvrtiny, keď do útoku zavelil presnou trojkou Tomáš Ďurana a vyšší, deväťbodový rozdiel musel svojím štvrtým košom „za tri“ zabezpečiť znovu v posledných sekundách Martin Bílik. V záverečnej štvrtine Inter hrýzol, súboj nevzdával, no s narastajúcim skóre jeho snaha opadla a záverečný stav 83:69 hovorí jasne pre domácu Iskru.