Správy

Tabák sa poučila a chce ísť príkladom: Štátna ochrana prírody jej ponúka spoluprácu

ŠOP SR ocenila, že poslankyňa prejavila zodpovednosť a zaplatila pokutu vo výške 500 eur.

Ilustračný obrázok k článku Tabák sa poučila a chce ísť príkladom: Štátna ochrana prírody jej ponúka spoluprácu
Zdroj: Instagram.com/romanatabak , Facebook.com/Juraj Draxler

Štátna ochrana prírody (ŠOP SR) ponúkne poslankyni Romane Tabák (OĽANO) spoluprácu pri propagácii zodpovedného turistického správania sa v národných parkoch a pri šírení popularity národných parkov a zážitkovej turistiky. Informovala o tom Jana Žjak z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia.

Prejavila zodpovednosť

„Štátna ochrana prírody považuje pokutu, ktorú udelila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) v súvislosti s porušením zákona o ochrane prírody a krajiny za pohyb mimo vyznačeného turistického chodníka, za vec varovného gesta a na druhej strane priznáva, že poslankyňa svojím počínaním odhalila nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u,“ uviedla v stanovisku.

ŠOP SR zároveň ocenila, že poslankyňa prejavila zodpovednosť a zaplatila pokutu vo výške 500 eur.

Po zaplatení pokuty pre Topky.sk uviedla, že sa chce s riaditeľom TANAP-u Pavlom Majkom na spomínané miesto vrátiť a natočiť video. Podrobnosti chce ale zverejniť neskôr na svojich sociálnych sieťach.

Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotografiu, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila. SIŽP dostala dva podnety na prešetrenie kúpania sa poslankyne. Jeden podnet prišiel zo Správy Tatranského národného parku (TANAP), druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM