Ilustračný obrázok k článku Taliansky festival, siláci aj letné kino: TOP udalosti na týždeň v Poprade
Foto: Peter Handzuš

Taliansky festival, siláci aj letné kino: TOP udalosti na týždeň v Poprade

Posledný plnohodnotný augustový týždeň je tu. Nenechajte si ujsť koniec leta s najlepšími akciami, ktoré môžete tento týždeň zažiť v Poprade.

Pavol Hrabovský Kultúra
Pavol Hrabovský Kultúra

Taliansky festival, siláci aj letné kino: TOP udalosti na týždeň v Poprade

Posledný plnohodnotný augustový týždeň je tu. Nenechajte si ujsť koniec leta s najlepšími akciami, ktoré môžete tento týždeň zažiť v Poprade.

Ilustračný obrázok k článku Taliansky festival, siláci aj letné kino: TOP udalosti na týždeň v Poprade
Foto: Peter Handzuš

Leto sa pomaly končí, no letná zábava pokračuje. Ako oslávite jeho koniec? Plánujete koncert na námestí, či ste skôr športovo založená duša, ktorá sa teší na nočný beh? Inšpirujte sa redakčným výberom toho najlepšieho z popradských udalostí.

Vpred

23. augusta o 15:30, Kino Tatran

Na konci tohto leta váš ešte zastihne jedno z posledných prázdninových kín, ktoré si pre vás pripravovalo Kino Tatran. Dvoch elfských teenagerov zaujíma jedna otázka? Ostala vo svete aspoň nejaká mágia? Vyberú sa teda na dobrodružnú cestu s jasným cieľom: nájsť zvyšky magickej sily vo svete.

Funkiez

23. augusta o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Jazzový pondelok prichádza s predposledným vystúpením, v rámci ktorého sa vám predstaví legendárna slovenská funková kapela. Funkiez vás stiahnu na pondelkovú párty, aká tu už dlho nebola. Nechajte sa unášať horúcim tanečným repertoárom, ktorý je zostavený z hitov od legiend ako: Bruno Mars, Daft Punk, Justin Timberlake a ďalších.

Team

24. augusta o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Predposledný revivalový koncert už klope na dvere. Po Waldemarovi Matúškovi prichádza na námestie skupina, ktorú väčšina Slovákov pozná vďaka jej nekompromisnému frontmanovi. Team Revival MT vám prináša najlepši hity skupiny Paľa Haberu, medzi ktorými nájdeme skladby ako: Držím ti miesto, Reklama na ticho, Mám na teba chuť, Severanka, Jánošík a mnohé ďalšie.

Viva Italia

25. – 28. augusta, Námestie sv. Egídia

Festival talianskej kultúry a gastronómie prichádza späť do Popradu, kedy si budete môcť vyskúšať zaujímavé pokrmy a nápoje z apeninského polostrova. Počas celého festivalu vám budú k dispozícií gastronomické stany, predovšetkým Mercato Italiano pri OC Forum a Ostrovček Sardínia pri fontáne na námestí. Každý večer sa môžete tešiť aj na rôzne pouličné hudobné skupiny, ktoré vystúpia priamo na námestí.

V stredu 25. augusta sa môžete tešiť na otvárací koncert fetivalu. O 18:30 hod. na námestí vystúpia Babjakovci. Vo štvrtok vás v rovnakom čase zabaví rocková skupina Woodnite. Workshop Pavilón svet kávy vás vo štvrtok a piatok dostane do sveta obľúbeného nápoja s účasťou majsterky sveta latte artu Manuely Fensore. Tešiť sa môžete na ďalšie zaujímavé podujatia a vystúpenia. Celý program festivalu nájdete TU.

Tatranský silák

28. augusta od 11:00 hod., Aréna Poprad

Posledná augustová sobota sa bude niesť v znamení najsilnejších mužov pod Tatrami. 11. ročník obľúbenej siláckej súťaže vás predvedie výkony tých najsilnejších strongmenov z Poľska, Česka, Ukrajiny a domáceho Slovenska. Súťažiť nebudú len strongmani. Sily si zmerajú aj sluchovo postihnuté deti, ktoré sa na akcii predstavili už minulý rok. Nenechajte si ujsť nevídané silové disciplíny, medzi ktorými nebude chýbať ani ťahanie kamióna.

Nočný beh

28. augusta o 20:00 hod., Námestie sv. Egídia

Milovníci behu si počas tohto víkendu prídu na svoje. V rámci zážitkových sobôt vás čaká beh, kedy sa s čelovkami na hlave prebehnete od Mestskej informačnej kancelárie až k Aquacity a späť. Behu sa zúčastnia nielen zamestnanci spomínaného aquaparku, ale aj popradskí hokejisti. Neváhajte a príďte si aj vy zabehať s Kamzíkmi.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Najnovšiu vychytávku pre turistov môžete vidieť v priloženej galérií.

Horskí záchranári predstavili vynovenú apku pre turistov
4
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín