Správy

Tatramat mení názov: Dotkne sa to zamestnancov?

Spoločnosť TATRAMAT – ohrievače vody, s.r.o., mení k 1. aprílu tohto roka názov na STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o..

Ilustračný obrázok k článku Tatramat mení názov: Dotkne sa to zamestnancov?
Zdroj: TASR

Chce sa tak ešte viac priblížiť k materskému koncernu, uviedol to konateľ spoločnosti Peter Štrbian s tým, že k pondelku sa opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom firmy nedotkli.

To, že sa TATRAMAT – ohrievače vody, s.r.o. mení na Stiebel Eltron Slovakia nebude mať podľa Štrbiana žiadny dosah na súčasnú produkciu, počet pracovných miest a ani na produkty značky Tatramat. „Naším cieľom je kontinuálne pokračovať vo výrobe našich kľúčových zariadení. Zamestnanci v Poprade sa nemusia obávať znižovania pracovných miest a ani zásahu do ich miezd. Kolektívna zmluva ostáva v platnosti. V súčasnosti pokračuje aj výroba zariadení Tatramat,“ dodáva.

Spoločnosť Stiebel Eltron patrí k popredným výrobcom zariadení na ohrev vody, vykurovanie, vetranie a chladenie na báze obnoviteľných zdrojov energie. Nadnárodná skupina pôsobí v súčasnosti po celom svete, výrobné závody má v piatich krajinách. Okrem domáceho Nemecka vlastní Stiebel Eltron výrobné závody vo Švédsku, Thajsku, Číne a na Slovensku.

Po celom svete zamestnáva takmer 4 000 zamestnancov. „Vzhľadom na konkurenčný boj a aktuálne dianie na trhu je dôležité, aby mal v rámci lepšej konkurencieschop­nosti každý z našich závodov explicitne vyjadrenú príslušnosť k materskému koncernu,“ doplnil Peter Štrbian.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM