Peter Handzuš Kultúra

Tatranská galéria pripravila na jún pre deti tvorivé dielne

Tatranská galéria v Poprade pripravila na jún tvorivé dielne. Tie sa začnú v priestoroch starej elektrárne v utorok 7. júna a prebiehať budú počas celého júna. Mariana Sabaková z TG informovala, že dielne sú pripravené pre deti materských a základnýc

„Témy sú inšpirované výstavami Hry s umením Retrospektrum, Trienále umenia knihy Martin a talianskej autorky Laury Pitscheiderovej Ikony bytia,“ priblížila Sabaková. V rámci dielní sú pripravené aj dve podujatia pre deti s mamičkami, na 7. júna S leporelom z rozprávky do rozprávky a 21. júna Hakom bakom.

Chlapci a dievčatá materských, základných a stredných škôl budú mať k dispozícii rôzne dielne. Jednou z nich je Abeceda z piesku, v rámci ktorej budú pracovať so žĺtkovou, vajíčkovou a škrobovou temperou. „Cieľom je zostaviť voľnú kompozíciu za pomoci rôznych materiálov. Ďalšou dielňou je Básnikova záhrada, kde bude používaná grafika, monotypia, ľubovoľná a kombinovaná technika, cieľom bude vytvoriť ex libris, monogram alebo autorskú knižku,“ doplnila Sabaková.

Okrem toho sa budú deti venovať aj grafike, konkrétne kresbe, perokresbe a ilustrácii do knihy, aby dotvorili písaný list. „Budeme tiež dávať nový život starým veciam, čiže pretvoríme úžitkový predmet každodennej potreby na farebnú kompozíciu,“ vysvetlila Sabaková.

Jedna z posledných dielní má názov Načo nám je umenie. V rámci nej za pomoci kresby, koláže, maľby či kombinovanej techniky budú deti vytvárať na základe rozhovoru a ukážok konkrétnu kompozíciu. Dielne sa budú realizovať po dohode s galerijným pedagógom, všetky pomôcky zabezpečuje galéria, treba si doniesť pracovný odev.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie