Peter Handzuš Iné športy

Tatranský Veterán: Historické vozidlá prejdú po najkrajších kútoch Spiša

Už tento víkend (2.-4.8.) sa nadšenci historických vozidiel vydajú na ďalšiu spanilú jazdu, v poradí už 33. ročníka podujatia Tatranský Veterán.

Ilustračný obrázok k článku Tatranský Veterán: Historické vozidlá prejdú po najkrajších kútoch Spiša
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie organizované združením TATRANSKÝ VETERÁN CAR CLUB POPRAD si získava z roka na rok viac priaznivcov z radov verejnosti i samotných účastníkov jazdy. „Tento rok sa do zrazu zapojilo 60 posádok, pričom každé jedno auto je jedinečné a má vlastný príbeh. Veterány prezentujú vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce. Pri pohľade na tieto historické vozidlá, človek často zistí, že sa pozerá na umelecké dielá, ktoré častokrát predbehli dnešnú dobu,“ uvádza prezident klubu Marek Môcik.

Zraz historických vozidiel prevedie veteránov najkrajšími kútmi Spiša – z Kežmarku, cez Spišskú Novú Ves až do Popradu. Minulý ročník podujatia sprevádzali po trase stovky divákov „Vozidlá si spravia v každom meste zastávku a výstavu pre verejnosť. Verím, že jazdu si okrem posádok vychutnajú aj návštevníci výstav, ktorí sa majú na čo tešiť,“ dopĺňa Môcik.

Aj tento ročník bude prehliadkou všetkých dekád automobilovej histórie. Diváci na výstavách tak budú môcť vychutnať raritné značky ako Duessenberg, Auburn, Morris, De Soto, Rolls Royce, Ferrari, Jaguar ale aj známe americké značky ako Ford, Buick, Chevrolet, Cadillac, Chrysler. Česko-slovenskú automobilovú históriu budú reprezentovať značky Tatra, Škoda, Aero.

Zaujímavosťou budú aj automobily zo známych filmov ako „Ford Shelby GT500“ alias „Eleanor“ z filmu 60 sekúnd, alebo „Delorean DMC“ ktorý sa objavil vo filme „Návrat do budúcnosti“.

Tatranský Veterán: Historické vozidlá prejdú po najkrajších kútoch Spiša
9
Galéria
Zdroj: TATRANSKÝ VETERÁN CAR CLUB
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM