Martin Sýkora Futbal

Tatranským orlom Košice nevoňali: Súperi márne ostreľovali brankárov

V siedmom kole druhej slovenskej futbalovej ligy sa pod Tatrami v Národnom tréningovom centre v Poprade hral šláger kola. Boj o post tabuľkového lídra videla pekná návšteva.

Ilustračný obrázok k článku Tatranským orlom Košice nevoňali: Súperi márne ostreľovali brankárov
Foto: Martin Sýkora

Od začiatku zápasu bolo jasné, že obaja súperi sa sústredia na to, aby neinkasovali. Kvalita bola na oboch stranách, zabezpečené obrany fungovali výborne. Miernu prevahu získali v závere prvého polčasu domáci futbalisti FK Poprad, ale Kotěra v bránke košického VSS neinkasoval.

Druhý polčas ukázal oveľa živší futbal. Opraty zápasu postupne prevzali Popradčania, ktorí si najmä v posledných 10-tich minútach zápasu vypracovali 3 gólové šance. Najväčšiu mal po štandardke Bilas, ale hlavičkoval iba do náručia košického brankára. Keďže lopta neprestrelila ani na druhej strane Maleca v bránke FK, súperi sa rozišli po bezgólovej remíze.

FK Poprad – FC VSS Košice 0:0
rozhodoval: Adam Somoláni, ŽK: Palša, Gallovič – Šinglár, Tóth, diváci: 1140

FK Poprad:
Malec – Hatok (50. Kurák), Palša, Peciar, Kica, Gruca, Gallovič, Bilas (81. Ujčík), Ferenc (69. Maťaš), Plumb, Alekou
FC VSS Košice
Kotěra – Jonec, Vancák, Morgan, Kubík (77. Čikić), Šinglár, Tóth, Ivanov, Đorđević, Grega (72. Takáč), Trebuňák (56. Andreev)

Jozef Majoroš (tréner FC VSS Košice): „Hralo sa vo výbornej atmosfére, k čomu prispeli fanúšikovia oboch táborov, za čo im treba poďakovať. Prvých 25 minút sme hrali dobre. Potom prevzali iniciatívu domáci hráči. Bol to však taký medzišestnástkový futbal s dobre pracujúcimi obranami. Druhý polčas sa však divákom musel páčiť, hralo sa hore – dole. Obaja sme chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Problémy nám robili štandardky domácich, ktoré hrali veľmi dobre. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

Pavol Mlynár (tréner FK Poprad): „Videli sme obojstranne útočný futbal s dobrým pohybom a dostatkom šancí na oboch stranách. Čo sa týka vyložených šancí, tak sme mali o dve viac. Chlapcom môžem poďakovať za predvedený výkon – 90 minút išli na víťazstvom, veľmi chceli vyhrať. Chýbalo nám trošku kľudu šťastia najmä v závere pri štandardných situáciách – pri šanci Grucu s nožničkami a nastrelenom brvne. Pre nás je to dnes strata dvoch bodov.“

Video: Peter Handzuš / Zdroj: YouTube.com
FK Poprad - FC VSS Košice 0:0
23
Galéria
Foto: Martin Sýkora
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM