Krimi

Tatry si zobrali ďalšiu obeť: Horolezec neprežil 250-metrový pád spod Kolového štítu

Tragicky skončilo lezenie pre maďarského horolezca, ktorý neprežil pád spod Kolového štítu.

Ilustračný obrázok k článku Tatry si zobrali ďalšiu obeť: Horolezec neprežil 250-metrový pád spod Kolového štítu
8
Galéria

Ešte v pondelok (15.7.) krátko po 7:00 hodine bol na tiesňovú linku Horskej záchrannej služby (HZS) nahlásený pád horolezca spod Kolového štítu smerom do Kolovej doliny. O pomoc požiadal jeho spolulezec, ktorý sa nachádzal na hrebeni, približne 50 metrov pod vrcholom Kolového štítu. Informovali o tom horskí záchranári na svojej stránke s tým, že súbežne s hovorom mali k dispozícii aj presné GPS súradnice miesta nehody.

„O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Popradu. Priamo k postihnutým sa však nebolo možné pre zlú viditeľnosť a silný vietor zo vzduchu dostať. Postupne boli z heliportu v Starom Smokovci do Červenej dolinky, keďže inde to pre nepriaznivé poveternostné podmienky nebolo možné, vrtuľníkom VZZS vyvezení dvaja záchranári HZS,“ uvádza HZS.

K horolezcovi už postupovali pozemne. Zo Starého Smokovca smerovala na miesto nehody ďalšia skupina záchranárov HZS. „Žiaľ, 40 – ročný horolezec pri približne 250 – metrovom páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom,“ ozrejmili záchranári a dodali, že telesné pozostatky boli v súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR letecky transportované k Chate pri Zelenom plese a odtiaľ terénnym automobilom HZS do Ždiaru, kde boli odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR. S druhým horolezcom záchranári HZS zostúpili na chatu.

Zdroj: Horská záchranná služba

Rýchle správy

Najčítanejšie