Správy

Teraz prehovoril primátor: Ako prebieha stavba telocvične za vyše 350-tisíc eur?

Ráta sa tiež s vybudovaním nových šatní so sociálnymi zariadeniami, vrátane spŕch a skladových priestorov na športové vybavenie.

Ilustračný obrázok k článku Teraz prehovoril primátor: Ako prebieha stavba telocvične za vyše 350-tisíc eur?
Zdroj: TASR/František Iván

Rekonštrukcia malej telocvične v Mestskej športovej hale Vlada Jančeka v Kežmarku ide podľa plánu. Potvrdil to po kontrolnom dni na stavbe primátor Kežmarku Ján Ferenčák s tým, že hotová by mala byť v lete.

Cieľom projektu je vytvoriť optimálne podmienky na rozvoj regionálnej športovej infraštruktúry.

Viac správ z Popradu:

„Vďaka obnove budú v malej telocvični vytvorené podmienky na organizáciu športových súťaží na celoštátnej úrovni v karate, stolnom tenise, športovom tanci či lukostreľbe,“ uviedol Ferenčák.

Čo je prioritou

Dodal, že pre nositeľa titulu Európske mesto športu pre rok 2022 je prioritou, aby mesto vytváralo čo najlepšie podmienky pre rekreačný a výkonnostný šport. „A to sa týka aj infraštruktúry,“ dodal primátor.

Stavenisko odovzdali do rúk zhotoviteľa ešte začiatkom roka. Priestory telocvične postupne komplexne obnovujú aj zásluhou dotácie z Fondu na podporu športu vo výške 175-tisíc eur.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Samotná rekonštrukcia je zameraná na vnútorné stavebné úpravy, vykurovanie, zdravotechniku, vzduchotechniku a elektroinštaláciu. Ráta sa tiež s vybudovaním nových šatní so sociálnymi zariadeniami, vrátane spŕch a skladových priestorov na športové vybavenie.

Čo je v pláne

Celkový rozpočet projektu je vo výške takmer 351-tisíc eur.

V budúcnosti sú podľa primátora v pláne i ďalšie rekonštrukčné práce, súvisiace so zmodernizovaním celej budovy. Mestská športová hala poskytuje priestor na rôzne športové sústredenia vo volejbale, basketbale, futsale, halovom futbale či hádzanej. Svojimi parametrami spĺňa normy a pravidlá pre usporiadanie majstrovských súťaží na národnej úrovni v uvedených športoch.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM