Tlačové správy

Tesco predlžuje mimoriadnu potravinovú zbierku na pomoc ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny

Pre veľký záujem zákazníkov Tesca aj charitatívnych organizácií pomáhajúcich utečencom z Ukrajiny reťazec predlžuje trvanie mimoriadnej potravinovej zbierky až do 27. marca 2022.

Ilustračný obrázok k článku Tesco predlžuje mimoriadnu potravinovú zbierku na pomoc ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny
Zdroj: TESCO SR

Záujemcovia o pomoc utečencom z Ukrajiny na Slovensku tak majú ešte ďalší týždeň naviac na kúpu trvanlivých potravín a hygienických potrieb v obchodoch Tesca alebo cez Tesco Online nákupy.

,,Teší nás, že aj potravinová zbierka v našich predajniach Tesco ukazuje obrovskú solidaritu našich zákazníkov s ľuďmi utekajúcimi pred konfliktom na Ukrajine. Od 7. marca 2022 doteraz zákazníci darovali úžasných 20 ton potravín a hygienických potrieb. Tesco vždy stálo pri ľuďoch v núdzi a ich podpora je pre nás dôležitá, aj preto pre veľký záujem o pomoc utečencom z Ukrajiny predlžujeme mimoriadnu potravinovú zbierku o ďalší týždeň. Dary našich zákazníkov po skončení zbierky Tesco ešte zdvojnásobí,“ prezradila Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie pre Tesco na Slovensku.

Darované trvanlivé potraviny a hygienické potreby reťazec odovzdá Slovenskej katolíckej charite a Potravinovej banke Slovenska. Tie ich ďalej rozdistribuujú tam, kde je to najviac potrebné – na hranice s Ukrajinou a na miesta po celom Slovensku, kde sú ľudia z Ukrajiny ubytovaní. 

Mimoriadna potravinová zbierka začala v pondelok 7. marca 2022 vo všetkých obchodoch Tesco na Slovensku okrem expresov a trvá do 27. marca 2022.

Zákazníci môžu prispieť do zbierky kúpou trvanlivých potravín či hygienických potrieb navyše pri svojom bežnom nákupe. Na zber potravín a drogérie budú za pokladničnou zónou vyhradené špeciálne označené miesta, kam môžu tovar položiť. 

Potraviny vhodné na darovanie sú trvanlivé potraviny ako napríklad ryža, cestoviny, konzervy či strukoviny, ktoré budú smerovať na pomoc už ubytovaným ľuďom, ale aj trvanlivé potraviny vhodné na okamžitú konzumáciu alebo s minimálnou potrebou úpravy, ktoré budú smerovať hlavne na pomoc na hraniciach s Ukrajinou, ako sú instantné polievky, jedlo v konzervách, sladkosti, detská dojčenská výživa, ale aj čaje a káva. Z hygienických potrieb pomôžu ženské hygienické potreby, šampóny aj mydlá.

Zákazníci sa môžu zapojiť do potravinovej zbierky aj online, a to rýchlou a jednoduchou možnosťou darovania potravín cez službu Tesco Online nákupy. Ľudia si online môžu vybrať z troch balíčkov pomoci – základný balíček v hodnote 5 eur, stredný balíček v hodnote 7 eur a veľký balíček v hodnote 12 eur.

Viac informácií o pomoci Tesca ľuďom v núdzi nájdete na corporate.tes­co.sk

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: TESCO SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM